Для цієї картини в художньому музеї виділили окрему залу. Проте і тут вона на повний зріст не вмістилася, величезне полотно 8 на 4 метри стоїть під нахилом.
Польський художник написав цю картину у рекордні терміни – всього за три місяці, намагаючись передати жах, який охопив його, коли він дізнався про розстріл мирних демонстрантів у Петербурзі.
Сьогодні події 9 січня 1905 року здаються лише невеличким епізодом кровавої російської історії. Тоді загинули кількасот людей. Це, звичайно, ніщо порівняно з тим, що чекало Росію далі. Але тоді Коссака надзвичайно вразив жорстокий розстріл мирно налаштованих неозброєних людей.
Протягом 1905-1907 року картина об'їздила весь світ: експонувалася у Відні, Лондоні, Парижі, Кракові, Нью-Йорку. У Російській Імперії була заборонена не тільки сама картина, але й її фотографії. Польща подарувала картину уряду СРСР у 1947 році з нагоди ювілею революції. Робота зберігалася в Третьяківці, але майже не експонувалася через свій розмір.
Кіровоградська ж картинна галерея, якщо пам'ятаєте, знаходилася у приміщенні Преображенської церкви, де висота стелі більше п'яти метрів, тож у 1962 році картину із Третьяківки передали нам.