85% тих, хто цьогоріч вступив у виші, становлять випускники міських шкіл, 15% - закінчили сільські школи. Тобто система вступу не сприяє потраплянню до ВНЗ дітей із села. Щоб посприяти одержанню технічних спеціальностей вихідцями із села, Міносвіти цього року ввело стимулюючі коефіцієнти - 1,02. Однак це майже не поліпшило ситуацію. Оскільки підготовка у сільських школах слабша, сільські учні гірше здають ЗНО.
Міністерство освіти намагається підвищити престижність технічних спеціальностей, збільшуючи на них держзамовлення. Але більша частина випускників все одно йде вчитися на гуманітаріїв. Відтак, сьогодні значно менше вступників, ніж потрібно, обирають такі спеціальності, як технологія машинобудування, ливарного виробництва або зварювання.
"Це загальноукраїнська проблема і навіть загальноєвропейська. Всупереч попиту, сучасна молодь, яка добре навчається, не дуже полюбляє виробничі спеціальності. До нас ідуть переважно слабкі студенти" , - констатує ректор.
Нинішнього року найбільш популярною спеціальністю в університеті була агрономія. До речі, ЦНТУ єдиний технічний виш України, який має цю спеціальність. Аналогічним був попит на комп'ютерну інженерію. Серед випускників шкіл також є великий попит на прикладну механіку, галузеве машинобудування, агроінженерію, де достатньо безкоштовних бюджетних місць.