Кіровоградська килимарниця відкрила персональну виставку (ФОТО)

13.01.2017 18:22

image

Кіровоградська килимарниця Валентина Добровольська відкрила персональну виставку в обласному Центрі народної творчості сьогодні, 13 січня. 

Представлена експозиція презентує колекцію Валентини Добровольської з півсотні виробів, виконаних у техніці ручного ткання. Це різноманітні килими, орнаментальні пояси, тайстри, бесаги.

– Тут представлені не лише мої роботи, а й витвори моєї доньки – Олени, разом з якою ми розвиваємо народні традиції, – розповідає майстриня. – Відкриттям виставки ми показали, що Кіровоградська область – багата на орнаменти територія. Їх відновлювати треба ще не один рік. Ми їздимо по майже зруйнованим селами і збираємо орнаменти, які зникають. Наші предки були дуже мудрими і мали знання, які вкладали в орнаменти. Ці роботи треба дивитися душею.

Килимарниця також захоплюється збором старовинних предметів етнографії та побуту українців. На виставці вона представила деякі роботи зі своєї колекції: старовинні рушники, вироби гончарства та інше.

Головна мета творчості майстрині – глибоке вивчення мови орнаментів, кольорів килимарства, притаманних Кіровоградщині, та відтворення їх у своїх роботах, які вирізняються чіткістю геометричних знаків і символів, композиційною ритмікою, гармонійністю та стриманістю кольорових барв.

Валентина Добровольська – волонтер, ініціатор проведення благодійних акцій, виставок-продажу виробів декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва, інтернет-аукціонів щодо збору коштів для поранених бійців зони АТО. Нагороджена медаллю «За жертовність та любов до України» від Святійшого Патріарха Філарета, є переможцем всеукраїнських виставок-конкурсів народного мистецтва «Кращий твір року».

Виставка триватиме місяць.

DSC_6146.jpg (4.85 MB)

DSC_6106.jpg (357 KB)

DSC_6110.jpg (377 KB)

DSC_6114.jpg (505 KB)

DSC_6118.jpg (384 KB)

DSC_6121.jpg (564 KB)

DSC_6129.jpg (3.63 MB)

DSC_6119.jpg (507 KB)

DSC_6139.jpg (462 KB)

Переглядiв: 494