Митрополит Іоасаф вітає вірян Кіровоградщини з Христовим Воскресінням

02.05.2021 10:36
image

Митрополит  Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф  вітає вірян Кіровоградщини з Великоднем.  Текст звернення опублікований на офіційному сайті Кіровоградської єпархії Української Православної Церкви, інформує медіапортал DOZOR.

«Наша пасхальна радість – це радість оновлення всього нашого буття в життя нетлінне, прагнення до безсмертного добра і нетлінної краси. Всім відкриває Господь благодатне джерело цієї радості і не питає сьогодні, о котрій годині хто вийшов «на делание свое». Знає Він вірних Своїх, які працювали від першої години, але знає і те, що ті, хто прийшли об одинадцятій годині, подолали, можливо, найважчу частину шляху.

Ми святкуємо нині звершення найбільшого таїнства – Воскресіння Христового, перемогу Життєдавця над смертю! Віра в Воскресіння Христове є сила Божа, яка просвітлює, оновлює і формує нас. Якщо в серці людському знаходиться місце для Христа Воскреслого, воскресає і оновлюється і сама людина, а разом з нею і світ, що її оточує.

Розвиваючись віками, наша Православна Церква,  виробила свої особливості і створила власні національні форми: свою традицію, свої богослужбові чини і обряди, свою священну церковно-слов’янську мову і свята. Століттями вона духовно підтримувала свій народ, освячувала благодаттю Духа Святого через Таїнства і священнодійства, зміцнювала його в єдності віри Православної і пізнанні Сина Божого. Православ'я найтіснішим чином поєдналося з нашим народом, стало його невід'ємною часткою, його живою душею.  Нашому поколінню Господь явив особливу милість – своїми очима бачити відродження Святого Православ'я. Але сьогодні на нас також лежить і величезна відповідальність: ми не повинні дозволити забрати у Святої Церкви право займати належне їй місце в житті нашої Вітчизни; позбавити Її можливості допомагати людям знайти шлях до Бога, щоб їм будувати своє життя в правді, любові і вірності Христу.

Серйозним викликом сучасності є сфера церковно-державних відносин в Україні. Триває дискримінація канонічної Церкви, супроводжувана грубими порушеннями прав її віруючих, розпалюванням міжконфесійної ненависті. В сучасних умовах застосування вибіркового права, поєднаного з недавно виниклою практикою позасудових рішень, подібні законодавчі ініціативи спрямовані на те, щоб позбавити Церкву можливості захисту, і поставити її поза межами юридичного поля. Але держава не повинна вирішувати, до яких релігійних організацій належати або не належати, і в які храми ходити чи не ходити її громадянам! Не можна відбирати у людей право відчувати себе повноцінними і повноправними громадянами своєї країни, які люблять Україну і вболівають за її майбутнє!

Втім, все це не нове для нашої Церкви, історія гонінь на яку свідчить про її істинність, бо непорушними залишаються для нас слова Спасителя: «Мене гнали, будуть гнати і вас» (Ін. 15, 20). «У світі будете мати скорботу; але будьте відважні: Я переміг світ» (Ін. 16, 33). І саме в світлі Воскресіння Христового ми знаходимо справжнє значення наших страждань. Тільки Воскресіння Христове нагадує нам про істинну мету нашого земного мандрування, наповнює наше життя сенсом і вселяє впевненість у майбутньому. Це так необхідно для нас в наш непростий час, з його труднощами і проблемами.

Світло Христового Воскресіння нехай осяє серця всіх наших співвітчизників, проганяючи дух роз'єднання і розбрату, а Православна Церква, вірна святим канонам, завжди буде молитися і духовно виховувати справжніх синів Царства Божого і відданих синів земної Вітчизни».

З повним текстом послання митрополита можна ознайомитися за даним посиланням.

Як повідомляв DOZOR, освячення пасок у храмах міста триватиме сьогодні протягом усього дня.

Читайте також:

Що забороняють та дозволяють класти до великодніх кошиків 

Коли до кропивницьких храмів прибуде благодатний вогонь

Переглядiв: 750