×
 
 
політика
Середня зарплата в Україні має бути 20-25 тисяч гривень
Сьогодні ні на мінімальну зарплату, ні на прожитковий мінімум - навіть фактичний, не кажучи вже про офіційний - насправді прожити неможливо.
Люди праці в Україні повинні гідно заробляти і жити. Цільовий показник середньої зарплати має бути 20-25 тисяч гривень. Це дозволить кардинально поліпшити добробут українців і повернути в країну сотні тисяч наших громадян, які працюють за кордоном. Власне, це - одне з найважливіших програмних положень партії «Основа».
«Зарплати в Україні повинні відповідати рівню доходів в країнах Східної Європи. Зараз середні зарплати в Польщі, Словаччині та Угорщині складають 660-750 євро на місяць. Тому в Україні наші найближчі цільові показники - забезпечити протягом трьох років рівень зарплати в 20-25 тис. грн. і пенсії - в 10-15 тис. грн.», - каже лідер партії «Основа» Сергій Тарута.
Нинішні ж зарплати в Україні в 2-3 рази нижче цільового рівня. За січень-листопад 2018 року середньомісячна зарплата в Україні склала 8711 грн. (Згідно з офіційною статистикою). У сфері освіти і охорони здоров'я середня зарплата не досягла і 7 тис. грн.

На 2019 рік соціальні стандарти в Україні встановлено неприпустимо низькі. Законом про новий Держбюджет мінімальна зарплата з 1 січня визначена на рівні 4173 грн. Розмір фактичного прожиткового мінімуму в цінах листопада 2018 роки для працездатних громадян встановлений урядом на позначці в 4313 грн. (з урахуванням обов'язкових платежів) (офіційний прожитковий мінімум, установлений в Держбюджеті-2019 з 1.1.2019 р - 1853 грн). Такі стандарти - це продовження тиражування бідності в Україні.
«Держбюджетом на 2019 рік закладено погіршення якості життя українців та продовження еміграції наших громадян в Польщу та інші країни. У новому бюджеті не закладено жодної антикризової програми. Це бюджет не розвитку, а остаточного доїдання країни. Нам потрібен антикризовий бюджет, який дозволить розвивати економіку з темпом не нижче 10-15%», - говорить лідер партії «Основа» Сергій Тарута.
Мінімальна зарплата в Україні повинна відповідати двом фактичним розмірам прожиткового мінімуму. У цінах листопада 2018 року ця відповідає 8626 грн. (за розрахунками Мінсоцполітики). Ні на мінімальну зарплату, ні на прожитковий мінімум - навіть фактичний, не кажучи вже про офіційний - насправді прожити зараз неможливо.

Але усі ми розуміємо - високі доходи населення не можна встановити за примхою або за наказом уряду. Для цього повинні бути економічні підстави. Очевидно, що без перезавантаження всієї системи влади в Україні і реалізації нової економічної політики неможливо досягти істотного поліпшення добробуту жителів країни.
Важливо, що економічна програма партії «Основа» передбачає стрімкий розвиток України і створення 2 мільйонів робочих місць з гідною зарплатою. Підприємствам, які закрилися в 2014-2018 роках, будуть виділені безвідсоткові кредити на відновлення виробництва. На роботу зможуть повернутися мільйони людей. Підприємствам, що успішно розвиваються, будуть виділені довгострокові дешеві кредити на розширення виробництва. Це дозволить створити ще мільйон нових робочих місць.
«Два мільйони робочих місць - обґрунтована цифра. При виведенні американської економіки з рецесії за 2010-2016 роки було відкрито рекордні 22,3 млн. вакансій. Ми зобов'язуємося створювати нові робочі місця з розрахунку одна додаткова вакансія на кожні 9 економічно активних українців. І зробимо це за рахунок відновлення ефективних виробництв і створення перспективних нових. Ми створимо 2 мільйони робочих місць і країна запрацює!» - заявляє глава партії «Основа» Андрій Ніколаєнко.
Переглядiв: 687