Перший зал працівники музею називають «дитячою кімнатою». Вона дуже подобається і малюкам, і підліткам. Тут можна повисіти, наприклад, на справжньому парашуті (щоправда, для експозиції парашут зменшили вдвічі), потримати в руках зброю, приміряти спорядження, роздивитися міни різної конструкції.
По «дитячій кімнаті» на різній висоті натягнуто розтяжки. Зазвичай відвідувачі їх зривають. Проте це самі ті експонати, які дозволяється шкодити. Їх натягують тут спеціально, щоб відвідувачі музею переконалися на власному досвіді, що навіть у спокійній обстановці, у добре освітленому приміщенні їх дуже легко не помітити. Що вже говорити про природні умови…
Екскурсовод Алім розповідає, що на сучасній війні міни обладнують датчиками руху і т.п. Проте розтяжки залишаються найдешевшим і найрозповсюдженішим засобом активації.
Поряд так звані «лепестки», ПФМ-1, найпідступніші міни, які офіційно заборонені. Проте російські військові продовжують їх використовувати. Розкидавши такі «лепестки» навколо, можна спати спокійно - ворог не зможе підійти непомітно. Проте часто на таких мінах підриваються і ті, хто їх встановив, адже встановлюють їх дистанційно, з міномета. Під час афганської війни чимало дітей загинули, залишилися без рук і ніг через ці невеличкі зелені трикутнички, які дуже легко не помітити в траві, або, помітивши, захотіти роздивитися зблизька. Сучасні «лепестки» мають функцію самоліквідації через 1-40 годин після встановлення. Проте ці міни залишаються дуже небезпечними – не тільки для військових, але й для мирних мешканців.
Нас вразило, скільки страшних, жахливих і підступних речей вигадало людство задля самознищення. Проте для дітей, які відвідують цю кімнату, «мінне поле» має величезне практичне значення. Адже навіть у нашому мирному місті не зайве знати, як можуть виглядати міни і наскільки вони небезпечні.