Звичайно, така школа коштує грошей. В «БеркоШко», наприклад, платять за навчання 2,5 тисячі на місяць. Проте це досить умовна цифра. Адже більшість батьків беруть участь у роботі школи: хтось викладає, хтось адмініструє, хтось прибирає, хтось водить дітей на екскурсії. Кожна з цих послуг оцінюється, тож частина оплати за школу повертається батькам у вигляді зарплатні. Валентина Мержиєвська розповіла, що вона платить за двох дітей чотири тисячі (якщо в школі навчаються двоє, то надається знижка 20%), і рівно стільки ж отримує. Вона займається адміністративними питаннями, викладає математику й улюблений предмет усіх «беркошколярів», який називається «Експерименти». Просто батьки в «БеркоШко» вирішили, що замість природознавства і «Основ здоров'я» корисніше буде з першого класу вивчати фізику, біологію, будову людського тіла. А ті теми з природознавства і «Основ здоров'я», які школярі мають засвоїти відповідно до державного стандарту, просто інтегровані у цей курс. Хоча Валентина каже, що якщо якась тема з «Основ здоров'я» здається їй безглуздою, то вона просто виключає її з програми. Так, діти потім можуть отримати за тест нижчий бал, ну то й що? Вони ж вчаться не заради балів, а для того, щоб пізнати світ.
В «БеркоШко» проводять заняття на березі річки та в лісі. Валентина Мержиєвська розповідала, що кілька навчальних років вони, за згодою з усіма батьками, взагалі розпочали у таборі на березі моря. Чому ні? Там теж можна вчитися.
В інших альтернативних школах можуть викладати звичайні предмети та користуватися програмою для загальноосвітніх шкіл. В цьому, власне, і принадність таких шкіл - батьки самі вирішують, що і як мають вивчати їхні діти. Хочете – об'єднуйте якісь предмети, хочете – додавайте щось своє.
В нашому місті, наприклад, звучали пропозиції вивчати робототехніку та латинь з першого класу. Адже людині, яка знає латинь, набагато простіше вивчити будь-яку романську мову. А робототехніка – це, по суті, основи програмування у цікавій та доступній дітям формі.