«Я подорожую достатньо давно, вже напевно років десять. Тоді ми з дружиною були трішки молодшими та біднішими, але встигли об'їздити майже всю Україну. І ми вирішили, що треба починати подорожі за межами країни, бачити світ. З того все і почалося. Останні п'ять років ми подорожуємо вже разом з дітьми. Думали, що це нереально, але це виявилося неправдою. Коли народився найменший Максим, то за перший рік свого життя він встиг об'їздити 12 країн. Це пов'язано не тільки із запланованими подорожами, а й з тим, що моя робота передбачає поїздки в різні країни. Тривалий час я очолював українську антикорупційну організацію «Transparency International», яка має відділи у сотні країн світу, тому зобов'язує їздити у відрядження. Але подорожі родиною у повному складі розпочалися десь з 2012 року», - згадує Олексій.
«Взагалі багато подорожей виникає фактично спонтанно. Ось, наприклад, під час новорічних свят, коли у країні досить погана погода. Якось наприкінці січня ми з родиною зрозуміли, що у нас якийсь похмурий настрій, нічого не хочеться. Ввечері я сидів та дивився пакетні тури і побачив пропозицію поїхати до Арабських Еміратів десь за 200 баксів, але виліт за два дні. Запропонував дружині, вона погодилася, полетіли. Так за досить смішну ціну ми пробули тиждень в Еміратах, чудово відпочили, побачили країну. Ці гроші ми могли би прогуляти в Україні на свята, але натомість отримали купу позитивних емоцій та засмагу», - наводить приклад Хмара.
Взагалі ж, запевняє, його родина рідко користується послугами туристичних агенцій, надають перевагу туристичним маршрутам, розробленими разом з родиною.
«Насамперед, потрібно визначитися із терміном, на який хочете запланувати подорож. Якщо плануєте поїздку на тиждень, то планувати її потрібно за два тижні, якщо два тижні, то план поїздки треба обмірковувати за місяць-півтора. Якщо ж ви хочете мандрувати місяць, то десь пару місяців слід відвести на планування і все ретельно обдумати. Я роблю це вечорами. Спочатку читаю про місто чи країну, в якій ми хочемо побувати, про те, що там є. Відразу у голові «каша», але поступово разом з родиною напрацьовуємо логістику, визначаємося, яким транспортом будемо мандрувати. Знаєте, цей процес планування подорожі та саму мандрівку можна порівняти з картиною, яку малює художник, оскільки під час творення картини митець кілька разів щось змінює в ескізі, додає нове, або ж витирає зайве», - порівнює мандрівник.