За результатами вищезгаданого підрахунку собак організацією Animal-id, із 1469 тварин 54% становлять «дівчата», серед яких стерилізовано менше половини – майже 23%.
«Ці дані ми будемо враховувати у програмі зі стерилізації собак, - говорить помічник міського голови Андрій Лейбенко. - Тобто визначимо, скільки коштів нам треба буде виділяти. Наступним етапом буде планування роботи з обліку домашніх тварин. У жовтні ми плануємо провести повторний підрахунок. Як показує практика, варто робити підрахунок двічі на рік, але, враховуючи, що ми рахували вперше, то проведемо контрольний підрахунок восени».
Наразі стерилізовані собаки пронумеровані новими кліпсами і занесені до єдиної бази всеукраїнської організації Animal-id.
«Ми підписали меморандум з Animal-id. У цьому комплексі забезпечення передбачена можливість фіксації як домашніх, так і безпритульних тварин. І QR-коди, і жетони. Працює це наступним чином: на повідомлення про безпритульну собаку виїжджає ловець, на телефон фотографує тварину і їй присвоюється «крапка» на місці відлову на спеціальній карті. Після стерилізації тварини вноситься інформація, хто саме її стерилізував, вказується номер чіпа і собака випускається у місці, звідки її забрали. Також плануємо залучати приватні клініки, щоб при зверненні до них пацієнтів, вони мали можливість ставити тварин на облік. У результаті буде єдиний реєстр собак міста», – зазначає Андрій Лейбенко.
У міській раді обіцяють, що для реалізації програми обліку безпритульних собак КП «Універсал – 2005» закупить «андроїдні» смартфони.
«У результаті ведення обліку тварин ми будемо розуміти, чия це собака чи кішка бігає по місту. Люди мають нести відповідальність за своїх тварин, а не завели, погралися та викинули, як зараз відбувається. У такому разі будуть передбачені штрафи, як у цивілізованих країнах», – анонсує Андрій Лейбенко.