Чимало людей помилково вважають, що в національному парку все заборонено, мовляв, він створюється не для людей, а для рослин і тварин. Насправді НПП виконує багато важливий функцій. Охорона природи лише одна зі складових його роботи. Крім цього, нацпарк - це великий пізнавальний центр, де під час відпочинку люди одержують багато цікавої інформації про історію, археологію, природу, видатних особистостей краю. Це і своєрідний музей під відкритим небом і водночас рекреаційний комплекс з мережею кафе та готелів. Привабливість збудованих у парку обє'ктів залежатиме від уяви та креативності інвесторів. Адже на багатому історичному матеріалі цієї місцевості можна відтворити все що завгодно.
На думку Андрія Домаранського, Чорний ліс має стати брендом нашого краю, формувати позитивний імідж області, приваблювати туристів. Зрештою це сприятиме розвитку економіки регіону.
Оскільки Кіровоградщина - досить проблематичний для здоров'я жителів регіон, то в нас має бути місце, до якого можна дістатися протягом години й подихати там чистим повітрям, відчути прохолоду і комфорт. Територія майбутнього нацпарку ідеально підходить для рекреаційних потреб. Оздоровлення також потребують чимало міст, які знаходяться неподалік нашого обласного центру: Олександрія, Сміла, Кам'янка, Чигирин, Черкаси, Кривий Ріг.
"Негативний імідж Кіровоградщини, що склався внаслідок непродуманої інформаційної політики з її символами на кшталт "радон", "радіація", "суцільне розорювання", "промисловий край", може суттєво виправити туризм. Звісно, складно розраховувати на дуже значні прибутки від нього, але ця сфера господарства, як локомотив, здатна потягти за собою інші галузі економіки. Якщо ми створимо тематичні туристичні атракції загальнонаціонального рівня, то серед звичайних туристів до нас приїдуть і потенційні інвестори", - вважає науковець.
Національний природний парк складається з кількох функціональних зон.
Перша - заповідне ядро, куди не можна заходити туристам і навіть працівникам парку без особливих потреб. Ця територія призначена для розвитку рослин і тварин без втручання людини.
Другою є зона регульованої рекреації. Це ділянки, по яких проходять туристичні маршрути, де є інформаційні стенди. Там проходить активний відпочинок та оздоровлення людей, наприклад, як в Карпатах.
У третій зоні, зоні стаціонарної рекреації, можуть розташовуватись потрібні туристам готелі, кемпінги, парковки, заклади харчування. Тобто існують можливості для розвитку бізнесу та створення робочих місць.
Четверта зона - це місце, де можна вести певну господарську діяльність, розміщувати населені пункти, дороги, підприємства, автозаправки тощо. Там можна випасати худобу, вести індивідуальну лісозаготівлю. Мешканці, які живуть у цій частині національного парку, одержують певні пільги, зокрема податкові. Отож у національному парку буде добре всім.