Щоб отримати на них відповіді, Державна служба якості освіти України у серпні провела опитування серед директорів шкіл, засновників навчальних закладів, батьків та учнів. В ньому взяли участь понад 238 тисяч українців. Зокрема близько 115 тисяч батьків, 84 тисячі учнів, 35 тисяч учителів, 4 тисячі директорів та 730 засновників шкіл, серед яких були і кропивничани, і жителі нашої області.
Як нагадала керівниця регіонального управління служби якості освіти Лілія Синчук, реформа школи, що триває в Україні, робить акцент на якості освітньої діяльності. Про неї у першу чергу і питали. Що цікаво, респонденти з Кіровоградщини в топ чинників якісної освіти поставили висококваліфікованих педагогів, взаємодію учасників освітнього процесу та комфортне освітнє середовище.
То чи готові школи до нового навчального року? На початку серпня про свою повну готовність заявила лише третина шкіл Кіровоградщини. 67 відсотків директори шкіл виступили за поєднання очного та дистанційного навчання в умовах погіршення епідемічної ситуації, 13 відсотків підтримують ідею дистанційного навчання, а 6 відсотків готові навчати дітей у дві зміни.
В той же час ідея навчання дітей у дві зміни подобається лише 33 відсоткам батьків, за поєднання форм навчання виступили 28 відсотків респондентів з Кіровоградщини. Ще менше – 10 відсотків - згодні на дистанційне навчання, якщо погіршиться ситуація з коронавірусом.
Таке ставлення, на думку, Лілії Синчук пов'язане, вірогідно, з тим, що 33 відсотка батьків вважають, що якість знань їхніх дітей через онлайн-навчання погіршилась.