Єлисаветградка-кіровоградка Марія Плахотіна, яка залишила нам записки «О людях, о времени и о себе» ще встигла повчитися у жіночий гімназії, проте вже під час першої світової війни. Вона пише: «Гімназистки громадської гімназії носили коричневу форму, «єфімовки» - зелену, а в гімназії Гослен - в велику синю і чорну клітинку. У будні - чорний передник, у свята - білий, з пелеринкою. Будівлю громадської гімназії зайняв госпіталь, і цілий рік ми займалися у другу зміну в чоловічій гімназії.
Начальниця гімназії - Анна Олексіївна Алексєєва - висока, літня дама з гладко зачесаним, з густою сивиною волоссям. Лице - застигла, сувора маска, ніколи не посміхається. Вона носила довге, темно-синє шовкове плаття зі стоячим коміром. У руці - лорнет. Коли начальниця з'являлася на початку коридору, все гімназистки завмирали в реверансі. Вона проходила з кінця в кінець коридору, ніби ні на кого не дивлячись, але горе було тій, що не встигла зробити реверанс. Слідувала догана і покарання.
У кожному класі була класна дама. У нас була премила Віра Андріївна - красива, з товстою косою навколо голови, дуже добра, але строго стежила за дисципліною на уроках і під час перерв. Та нам було не до порушення дисципліни! Вся атмосфера гімназії сприяла зразковій поведінці.
Після революції в гімназії почали викладати українську мову. У нас її викладала Кияшко - молода, яскрава, красива жінка».
Потім під шпиталь було зайнято і чоловічу гімназію, і реальне училище. Дітям вже просто не було, де вчитися.
Час від часу заняття у гімназії пробували відновити, проте у повному обсязі навчальний заклад так і не запрацював.
У 1919 р. радянська влада використовувала це приміщення для Єлисаветградського відділу народної освіти. «Величезне приміщення громадської жіночої гімназії ожило і змінилося. Стукочуть машинки, метушаться співробітники відділів, юрмляться відвідувачі», писала єлисаветградська газета «Комуніст».
Згодом у цьому приміщенні розпочав роботу учительський технікум, але це вже зовсім інша історія.