- Це буває, якщо у поданих заявниками документах є виправлення або дописки, не завірені в установленому порядку. Усиновлювачами не можуть бути люди, обмежені у дієздатності чи визнані недієздатними, позбавлені батьківських прав. Також причиною може стати стан здоров'я, коли людина потребує постійного стороннього догляду. Перепона є також, якщо потенційні батьки - іноземці, які не перебувають у шлюбі. Але це не стосується випадків, коли іноземець є родичем дитини.
Відмову отримують також, якщо були усиновлювачами або ж опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями іншої дитини, але усиновлення було скасовано. Також закон не дозволяє сказати «так» особам, які були засуджені за злочини проти життя і здоров'я, волі, честі та гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, проти громадської безпеки, громадського порядку та моральності, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, а також за злочини, передбачені відповідними статтями Кримінального кодексу України, або мають непогашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість за вчинення інших злочинів.
Хочу зауважити також, що враховують і багато інших вимог, які ми беремо до уваги. Це різниця у віці між дитиною, яку бажають усиновити, та заявниками - має становити не менше п'ятнадцяти років. Сума сукупного доходу на кожного члена сім'ї не має бути меншою, ніж установлений законодавством прожитковий мінімум. Житло потенційних батьків, звичайно, має бути у задовільному санітарно-гігієнічному стані.
Зрозуміло, що деякі із названих мною підстав відмов можна виправити, зокрема, житлово-побутові умови, доходи сім'ї. Тож при повторному зверненні бажаючі можуть стати кандидатами в усиновлювачі.