Якби не благодійна допомога, заклад не вижив би. Загальна сума пенсій усіх підопічних - близько 30 тис. грн, а загальні витрати притулку становлять 60-70 тис. грн на місяць.
"Утримувати літніх людей нелегка справа, адже пенсії їм не підвищили, а ціни на всі товари шалено зросли. Чимало літніх та слабких мешканців притулку постійно лежать. Оскільки родичі рідко допомагають грошима, то ліки і памперси притулок придбати не може. Ми зверталися до міськуправління соціального захисту населення, але одержали відмову в допомозі", - бідкається Тетяна Прозапас.
Як не дивно, у притулок, щоб допомогти, приходять зовсім сторонні люди. Один з них Микита. Він не називає свого прізвища, але щомісяця приходить та приносить продукти харчування або миючі засоби (те, в чому є більша потреба). Інші сторонні особи купують підопічним призначені лікарем медикаменти. Тобто абсолютно чужі люди краще дбають про старих, ніж рідні діти.
Підопічних харчують в основному за рахунок пожертвувань міських підприємств та організацій. Підприємства також допомагають з оплатою комунальних послуг, оскільки жодних пільг щодо їх сплати заклад не має. Зокрема, завод "Гідросила" оплачує рахунки за газ, ПАТ "Ельворті" платить за електроенергію, а благодійний фонд "Ельворті" допомагає медикаментами. А ще з м'ясокомбінату "Ятрань" раз на тиждень привозять 10 кг кісток.
Священики з найближчих церков Кіровоградської єпархії відвідують мешканців притулку по вихідних. Причащають їх на свята, дарують подарунки. Крім духовного спілкування, єпархія виділяє кошти на часткову оплату комунальних послуг.
Постільною білизною та деяким одягом пацієнтів забезпечують волонтери. Тетяна Прозапас щиро дякує усім, хто погоджується допомогти.
Про притулок піклуються окремі депутати Кіровоградської міськради. Наприклад, Ігор Голофаєв допоміг облаштувати навіс, де сушать пелюшки, та бесідку. Натомість міська влада чомусь не вважає притулок гідним об'єктом для бюджетного фінансування. Мовляв, якщо створили громадську благодійну організацію, то самі й розв'язуйте свої проблеми.
Найбільші проблеми закладу - побутові. Давно потребують заміни труби у санвузлі. До того ж одного туалету на всіх пацієнтів замало. Особливо це відчувається зранку, коли під дверима туалету вишикується черга. Варто було б відремонтувати й кімнати.
Притулку також потрібні побутові прилади, навіть ті, що були у використанні: пральна машина, холодильник, телевізори. Можливо дехто збирається викинути непотрібну річ, а тут вона стане в нагоді.
Для тих, хто хоче допомогти, наводимо реквізити: Благодійна організація "Благодійний фонд "Милосердний самарянин", код ЄДРПОУ 23684389, вул. Ганни Дмитрян, 8, тел. 34-58-05, р/р 26005000051675 в ПАТ Укрсоцбанк. МФО 300023, ел. скринька samarianin@mail.ua