Можливо, в будівництві електростанції на сонячних батареях і полягає головний секрет нового підприємства? Виробництво такої енергії дуже вигідне. Але одержати землю для комерційного призначення було б складно. Набагато легше одержати чималий шмат землі для соціально значимої мети, тобто для переробки сміття. Насправді невідомо, що саме робитиме з виділеною землею кіровоградська ТОВ "Екобезпека-К". Від створеного лише два місяці тому підприємства зі сміхотворною сумою у статутному фонді можна очікувати чого завгодно. Адже, крім намірів, фактично нічого не зобов'язує цю фірму реалізовувати проект хорватської компанії "Tehnix". Не виключено, що виділену землю кілька разів передадуть в суборенду. Тоді відібрати її у суборендарів, як свідчить досвід, буде дуже складно.
Здивування викликає і те, що землю надали у місці захоронення радіоактивних відходів, з крадіями яких нещодавно так заповзято боровся начальник міської спецінспекції Андрій Максюта. Виходить, ці відходи небезпечні для городян, найближчі будинки яких розташовані на відстані 5 км, і зовсім не вплинуть на здоров'я 160-ти працівників, які планується працевлаштувати на сміттєпереробному заводі? Ці люди мають постійно працювати у безпосередній близькості від радіоактивного металу. Хіба таке можна допустити?
Проте Ігоря Парфьонова радіаційна небезпека не лякає. Він посилається на те, що низка ЗМІ писала, що радіоактивні матеріали були захоронені там багато років тому.
"Зараз рівень радіації там відповідає нормі, тож це не заважатиме роботі людей. До того ж пізніше, перед тим, як депутати прийматимуть рішення про надання в оренду земельної ділянки, документацію вивчатиме служба екології", - каже Парфьонов.
Втім, можливо, небезпека "аджамських відходів" була умисно роздута з прицілом на те, щоб потім громадськість особливо не жалкувала за втраченою землею.