Проте це був не кінець. На початку ХХ століття нікому вже не потрібний парк передали у користування Раді батьків громадського комерційного училища. Федоровський згадував, що турботами батьківської ради парк «превращен в прекрасное место для игр и разумных развлечений детей школьного возраста под руководством специально подготовленных руководителей».
У 1913 році газета «Голос Юга» опублікувала велику статтю про відновлений парк (знайшла та оприлюднила цей матеріал працівник державного архіву Лариса Пасічник). "Первое впечатление при самом входе в сад, куда попадаешь после перехода через неизменно-мутный Інгул – самое отрадное", – пише кореспондент.
Тоді у парку був майданчик для дитячих ігор з кеглями та м'ячами, який влітку щодня відвідували 80-150 дітей, та дитячий «ресторан», де можна було безкоштовно випити чаю з цукром, а за невелику плату отримати легкі закуски.
Такі дитячі майданчики у 1913-14 році створювались по всьому Єлисаветграду: у Міському саду, на вул. Петрівській, у Ковалівському парку. Насправді це були такі собі перші безкоштовні дитячі садочки для дітей з небагатих родин. Адже платний дитячий садок, у якому малюків навчали за фребелівської системою малюванню, ліпленню, гімнастиці, музиці та іноземним мовам, у нашому місті вже був.
На дитячих майданчиках батьки мали змогу залишити дітей шкільного і дошкільного віку на цілий день під наглядом виховательок - випускниць київських фребелівських курсів (вищого педагогічного училища). Щоправда, наставниця дітей пані Ц. Раппо у розмові з кореспондентом «Голоса Юга» жалілася, що двом (!) педагогам, які працюють в «Альгамбрі», надзвичайно важко справитися з такою кількістю дітей, і висловлювала побажання, щоб вчителі шкіл та батьки дітей частіше долучалися до організації дитячого дозвілля у саду.
Свого часу була тут і сцена, на якій діти ставили спектаклі. Проте спектаклі скоро заборонили, тому що, на думку тогочасних педагогів, гра на сцені шкодила дитячій психіці.
У кореспондента викликало стурбованість ще й те, що поряд з Альгамброю розташований сад пивзаводу Лайєра. Адже робітники, відпочиваючи у саду Лайєра, занадто голосно спілкуються і до дитячих вух долітають непристойні слова…