У 1904 році з'явився «Голос Юга». Цю приватну щоденну газету протягом 16 років видавав Дмитро Горшков – дворянин, політик, кадет, але перш за все медіа-бізнесмен.
Головне для нього було - створити газету для всіх, яка б приваблювала рекламодавців (а реклами у «Голосі» було навіть більше, ніж у сучасних ілюстрованих журналах). Горшков не використовував газету як рупор власної політичної сили. А такі газети в Єлисаветграді початку минулого століття теж були – вони видавалися невеликими накладами за рахунок власників. Так, депутат Державної думи Сергій Варун-Секрет видавав монархічну газету «Новоросийский край», а перший післяреволюційний міський голова Єлисаветграда Сергій Крамаренко редагував профспілкову газету «Труд» і підпрацьовував, до речі, в редакції «Голоса Юга».
У свій час тут друкувалися і Ісак Шкловський (Діонео), і Амінодав Шполянський (Дон-Амінадо). Редакція мала відділення в Бобринці, Знам'янці, Олександрії, Новоукраїнці, Малій Висці, Новомиргороді, Гайвороні і ще в десятьох містах та містечках краю і власних кореспондентів у Петербурзі й багатьох країнах Європи. Зарубіжні кореспонденти передавали повідомлення телеграфом, тож «Голос Юга» часто повідомляв новини оперативніше за столичні видання.
Після революції 1905 року в Херсонській губернії впровадили військовий стан. Для газети це означало жорстку цензуру. При чому цензура діяла своєрідно - газету просто закривали. Проте Горшков не хотів втрачати передплатників і рекламодавців, тож, як тільки цензура закривала одну газету, він відкривав іншу.
За один рік – з 16 лютого 1906 до 7 лютого 1907 року газета змінила п'ять назв: «Южный голос», «Новая волна», «Вестник свободы», «Южные отголоски», «Южные отклики». Після скасування надзвичайного стану 7 лютого 1907 року газета знову вийшла під назвою «Голос Юга».
Цензура нікуди не поділася, але тепер редакції не закривали, а просто постійно штрафували. На величезні суми - 100-200-500 рублів. «Голос Юга» штрафували майже щомісяця. Якщо не могли знайти щось у свіжих номерах, штрафували за замітки кількамісячної давнини. Тобто цензура військового часу у мирний час перетворилася просто на додаткове джерело наповнення казни…
Саме у період з 1907 по 1914 рік в Єлисаветграді постійно виходили нові газети і майже відразу припиняли своє існування. Справа начебто була прибутковою, проте далеко не всі могли витримати тиск «фінансовоюї цензури». «Голос Юга» витримав.
І не тільки це. У 1917-1920 році газета продовжувала виходити, змінюючись відповідно до потреб кожної нової влади, але зберігаючи своє обличчя. Гетьманат? Добре, кореспонденти починають розмірковувати про українську державність і частково переходять на українську мову. У місті денікінці? Добре, газета оголошує збір теплих речей для добровольців та публікує звістки с фронтів, і т.п.