Справжній розвиток кардіодиспансеру Ганна Сухомлин датує 2012-м роком, коли заклад отримав прилад для рентгенологічного дослідження кровоносних судин – ангіограф.
«Це апарат, який проводить діагностику судин. За допомогою катетерів прилади проводять до судин серця, вводять туди контраст. Це все фарбується і на моніторі ми бачимо, що там відбувається. Чи є якісь звуження, чи все нормально», – розповідає Ганна Сухомлин.
Після цього заклад почав приймати невідкладних хворих зі «швидкої». Ургентних пацієнтів відразу направляли на діагностику, в результаті чого людей ставили на ноги протягом кількох днів.
«Хворі з гострим коронарним синдромом, з інфарктом не повинні лікуватися таблетками. Це позаминуле століття. Їм має надаватися сучасна допомога. Якщо виникла проблема, невідкладно викликайте «швидку», у разі підозри на інфаркт міокарда вас мають відвезти у кардіологічний центр», – каже Сухомлин.
Втім, оскільки у кардіодиспансері була відсутня операційна, доводилося направляти багато хворих до інших міст. Однак, констатує головлікар, до іногородніх лікарень доїжджали не всі.
«З нашої області щорічно відправлялося десь 200 чоловік до кардіологічних центрів на операції. До них доїжджали, мабуть, тільки половина, бо це матеріально доступно не всім», – говорить Сухомлин.
Аби виправити ситуацію, торік у обласному кардіодиспансері відкрили кардіохірургічну операційну. За перший рік роботи, підраховують в медзакладі, провели більше сотні операцій.
«Були виділені кошти у розмірі 5,3 мільйона гривень. За ці гроші ми провели ремонті роботи та закупили дуже дороге обладнання. Придбали сучасну операційну лампу, сучасний наркозно-дихальний апарат, апарат штучного кровообігу. Після відкриття, від лютого минулого року, ми зробили 124 оперативні втручання. Проводили аортокоронарне шунтування, протезування та заміну клапанів, видалення пухлин серця, ушивання дефектів серця», – перелічує головлікар.