Проте найкраще про ситуацію в місті говорять результати виборів. У 1917 вони відбувалися в Єлисаветграді двічі. 30 липня пройшли чергові вибори до міської думи, а в жовтні – до Єлисаветградської ради робітничих і селянських депутатів. Право на голосування мали всі жителі міста, які досягли 20 років, крім монахів, поліцейських (!) та осіб, яких визнано божевільними і глухонімими.
Напередодні виборів до міської думи був проведений перепис населення. За результатами у виборчі списки були внесені 33,4 тисячі цивільних та 5,2 тисячі військових. Вибори у міську думу відбувалися за пропорційною системою – тобто за партіями і блоками. Тут впевнено переміг соціалістичний блок, набравши 47% голосів. На другому місті, набравши 25%, опинилася Єврейська народно-демократична група. Близька до більшовиків партія «Єдність» набрала лише 1,78%, а Українські соціалісти і того менше – 1,56%. Це особливо цікаво, тому що тільки у списку Українських соціалістів ми знайшли знайомі прізвища: артільного батька Миколи Левитського та педагога Василя Нікітіна (сьогодні на честь обох названо вулиці в місті).
Але вже в жовтні настрої змінилися. Тепер попереду був Єврейський націоналістичний блок (29,1%). Потім Українські соціалісти – 18,3% та більшовики – 12,6%. Цікаво, що газета «Голос Юга» друкували списки депутатів на чотирьох мовах: російській, українській, польській та єврейській.
Проте були в місті і важливіші проблеми. Так, 21 травня той самий «Голос Юга» повідомив про повну відсутність у продажу взуття! У повідомленні йдеться, що взуття можна придбати лише в кількох магазинах за величезні гроші і тільки за протекцією.