І все ж якось дивно виходить: жителі нашої області фактично ходять по величезному багатству надр і при цьому не можуть ніяк скористатися хоча б дещицею розташованих під ногами грошей. Всупереч величезному потенціалу наш регіон завжди вважався депресивним. Оскільки й зарплати в жителів малі, та й промислових підприємств у нас значно менше, ніж могло бути. Чому ж так виходить?
За словами генерального директора ПАТ "Кіровоградграніт", голови постійної комісії облради з питань ЖКГ, будівництва та використання природних ресурсів Юрія Кайдаша, майже усі податки з видобутку корисних копалин, зокрема величезний податок на надра, потрапляють не до місцевих бюджетів, а до державного.
"Не менше половини цих податків має залишатися в області. Для цього потрібно ініціювати внесення змін до чинного законодавства. До того ж дозволи на використання корисних копалин надаються Державною службою геології та надр, а місцева влада лише їх погоджує. Є приклади, коли столичні чиновники надавали дозволи на користування ділянками надр нечесним людям, які або заморожували видобуток, або перепродавали дорогу землю з копалинами. До того ж розробці копалин заважає розташування родовищ у заповідних та природоохоронних зонах або на розпайованих землях сільгоспугідь", - вважає Юрій Кайдаш.