Насправді адреса «вул. Дворцова, будинок Соколова-Бородкіна», яка часто зустрічається в єлисаветградських довідниках, стосується одного будинку, відомого в народі як «Леніна,6». З цього будинку, збудованого у середині ХІХ століття, і почалася вулиця Дворцова. Деякий час він слугував міським будинком для родини Кирила Соколова-Бородкіна. Краєзнавець Олена Класова розповідає, що з 1870 до 1873 року в цьому будинку знаходився новостворений навчальний заклад – земське реальне училище.
Потім тут був дохідний будинок, а з 1913 року частину приміщення займала повітова
землеврядувальна комісія. 14-кімнатну квартиру на другому поверсі Соколови-Бородкіни здавали.
Будинок навпроти був збудований трохи пізніше і теж належав Соколовим-Бородкіним. Вважається, що цей будинок спроектував Андрій Михайлович Достоєвський – рідний брат Федора Михайловича, який з 1849 до 1858 служив міським архітектором Єлисаветграда.
Хоча спочатку стосунки Соколова-Бородкіна і Достоєвського не склалися. У «Спогадах», які написав архітектор, він навіть згадує історію, яка на його думку, може стати «цінним документом дурості панів херсонських поміщиків»:
«Третій дуже багатий поміщик (Бородкін) замовляє мені проект солідного кам'яного будинку в селі. Над проектом і кошторисом на цю споруду я пропрацював до 2 місяців; неодноразово їздив до поміщика і в міську квартиру, і навіть в садибу. І ось, нарешті, виготовив проект на кількох аркушах і детальний кошторис. Везу замовнику. Треба сказати, що я мав дурість не домовитися про ціну, та й знайомі не радили мені згадувати про це, кажучи, що це така людина, що може і образитися! Проект і кошторис замовник отримав, наговорив купу компліментів, всунув в руку
запечатаний конверт і відправив мене на своїх конях додому. Передчуваючи щось недобре, я, під'їхавши до будинку, велів візникові чекати. Увійшовши в квартиру, я зараз же розірвав пакет, і в ньому, о жах! - десять рублевих кредиток! Тут, звичайно, я найбільше звинувачував себе, що не зробив домовленості ... Але, незважаючи на це, справу не можна було залишити так. (…) У відповідь я на наступний же день отримав сто рублів з ввічливим поясненням, що він, Бородкін, ніяк не підозрював таких трудів і оцінив його нарівні з гравюрами, яких на десять рублів можна придбати скільки завгодно!»
Мова, вочевидь, йде про будинок Соколова-Бородкіна в Червоновершці. Потім архітектор і повітовий предводитель знайшли спільну мову. Відомо, що Достоєвський не тільки будував єлисаветградські будинки Бородкіна, але й спроектував на його замовлення особняк для батьків його дружини, які мешкали в Миколаєві.
У цьому будинку на Дворцовій (сьогодні він має адресу: Театральний провулок, 3),
спроектованому Достоєвським, жили кілька поколінь Соколових-Бородкіних. Онука Кирила Васильовича Міліца Сергіївна Соколова-Бородкіна жила тут до 1920 року. Тут вона закохалася в молодого піаніста, сина вчителя музики Густава Нейгауза Генріха. Через багато років вона зустріне його в Москві і стане його другою дружиною...