- Одним із критеріїв будівництва була наявність лікаря, який працюватиме в амбулаторії. Що ж до потреби - це складне питання. Номінально, на папері, лікарів немає у 20 амбулаторіях. Фактично ж фахівці з сусідніх територій обслуговують ці амбулаторії і ведуть прийом хворих.
В електронній системі охорони здоров'я E-Health зареєстровані 522 лікаря «первинки». З розрахунку на 960 тисяч населення обслуговування кожним лікарем близько двох тисяч пацієнтів, тож начебто медиків повинно вистачати. Але ми розуміємо, що в містах та райцентрах їх працює більше, а на селі не вистачає.
Не хоче молодий лікар їхати село, наприклад, тому що залишається один на один з пацієнтом і немає з ким порадитись. Не один. Надали можливість проконсультуватися у вузьких фахівців. Важко пересуватися територією – забезпечили машиною. Незручно жити в одному селі, а працювати в іншому... Тепер при амбулаторіях є житло для лікаря. Село бідне, немає потрібного обладнання – завезли сучасне обладнання. Рівень зарплати? Лікар на селі отримує до 20 тисяч гривень.
Коли ми розклали все по полицям, виникла думка: яка різниця, де працювати, якщо є зарплата, житло, автомобіль? Якщо б мені, коли я переїхав на Кіровоградщину, запропонували такі умови, до обласного центру я б не доїхав. Я б приїжджав до міста, щоб відпочити і розважитися.
Ми вважаємо, що таке комплексне рішення замотивує молодих лікарів їхати в село і не лякатися. Філософія сімейної медицини - лікарю з кожним роком стає все легше працювати, тому що він усе більше знає своїх пацієнтів, а вони його. Лікар знає про стан здоров'я пацієнта усе, а той в свою чергу розуміє, що у будь-який момент є доступ до лікаря.