Телефонна станція розташувалася у приміщенні Єлисаветградської поштово-телеграфної контори на розі Гоголя і Великої Перспективної, де, власне, знаходиться і досі. І хоча вона була розрахована на 200 абонентів, спочатку в місті було лише сорок номерів. Власні телефони мали міська управа, поліція, приватні особи, в тому числі власник єлисаветградського трамваю Лев Бродський, власник млинів Давид Барський, міський голова Олександр Пашутін. Один з перших телефонів у місті (№35) встановили у театрі!
Звичайно, проведення телефону тоді було недешевим задоволенням. Причому абоненти платили чомусь за відстані від центральної станції – 100 рублів на рік за кожну версту (1,07 км). А дзвонити, власне, могли тільки один одному та в театр, адже міжміських телефонних ліній ще не було.
У 1894 році плата була знижена до 70 рублів за версту, проте ця сума залишалася завеликою. Олександр Пашутін писав, що у 1897 році у місті було лише 70 телефонів.
Ситуація змінилася у перше десятиріччя ХХ століття, коли власні телефони встановили великі магазини, заводи, ресторани. Значна частина цих телефонів були «громадськими». Тобто, будь-хто міг зайти в магазин, де був телефон, і зателефонувати. Коштувала ця послуга 15 коп. за три хвилини розмови.
У той час в Єлисаветграді можна було викликати по телефону лікаря, міліцію і пожежників, дізнатися про репертуар театру і про те, які концерти відбуваються в Міському саду, замовити коляску чи фаетон, доставку вина і навіть свіжого пива прямо з пивзаводу Зельцера.
У 1907 році газета «Голос Юга» повідомляла: «1 квітня пожежна команда була по телефону викликана на пожежу, яка начебто набувала величезних розмірів. Пожежна команда негайно виїхала за адресою, але ніякої пожежі там не виявилося. Через деякий час по телефону ж було повідомлено, що пожежна команда стала жертвою першоквітневого жартівника».
Хоча той самий «Голос Юга» повідомляє про те, що таких «жартівників», а також тих, хто грубив телефоністкам, зазвичай знаходили, судили і штрафували на великі суми!
Плату за користування телефоном у цей час суттєво знизили: тепер за громадський телефон власники мали платити 75 рублів на рік, за приватний – 60. Землевласники, які мешкали біля Єлисаветграду, мали змогу провести собі телефон за 30 рублів за версту.
Телефонні лінії тоді були зовнішніми, їх часто шкодила негода, дерев'яні стовпи з часом руйнувалися, падали і т.п. Тож якість зв'язку важко було назвати ідеальною.