Не для кого не секрет, що сквер збудований на величезних підвалах. Часто доводилося чути, що це, мовляв, початок великого підземного коридору, який проходить під річкою аж до фортеці. Ці легенди народилися у повоєнні часи, коли частина будівель у центрі міста була зруйнована. Тодішнім підліткам відкрився величезний простір для досліджень – підвали на територій сучасного Центрального скверу та Старого базару. Усі ці підвали були затоплені, пересуватися по ним можна було тільки вплав, у кромішній пітьмі, тож навіть найсміливіші дослідники до кінця підвалів не допливали, хоча, як їм здавалося, перепливали величезні відстані. Звідси й легенда про підземні коридори.
Сучасні дигери (люди, які вивчають штучні підземні споруди) років десять тому розповідали автору, що нічого цікавого в підземеллях Центрального скверу немає – це звичайні підвали, які використовувалися як склади. У 2007 і 2010 році підвали на замовлення орендаря скверу досліджували МНС-ники. Орендар, звичайно, мав власний інтерес – хотів дізнатися, чи можна будувати тут капітальні споруди. Результати експертизи нам невідомі, проте деякі дані МНС-ники повідомили і громадськості. Власне, сказали вони те саме, що й дигери: під сквером знаходяться затоплені і завалені цеглою підвали.
Ще у 1950-1960 роки, коли тут вже збудували сквер, підвали частково використовувалися як льодовиці. Холодильників ще не було. Взимку кіровоградські студенти підробляли тим, що рубали кригу на річках, звозили її сюди і зсипали у люки з боку зупинки (ці люки є і зараз, тільки закриті щитами). А влітку магазини, розташовані у центральній частині міста, використовували цю кригу для охолодження і зберігання продуктів.
На жаль, нам не вдалося знайти жодної єлисаветградської фотографії, на який було б добре видно цей квартал. Більшість дослідників вважають, що ці підвали належали розташованому через дорогу Успенському собору (…). Проте на деяких фотографіях Собору та Великої Перспективної вулиці, придивившись, можна побачити, що цей квартал забудований. Та й адресу «вулиця Успенська, напроти Собору» мали кілька магазинів, зуболікувальний кабінет Линецького, де на початку минулого століття виготовляли і вставляли штучні зуби, і т.п.