Цілком логічно і очікувано, що до конструктиву такі дії не приводять, а, навпаки, загострюють конфлікт. Відтак ультиматумів до управлінців міста більшає, а депутатів, що беруть участь в сесії, от-от може поменшати. Зокрема, ситуацію у міськраді може ускладнити виведення зі складу ради колишнього члена фракції "Самопоміч" Олександра Артюха. Ініціатива фракції зібрати для цього як мінімум 1700 підписів городян цілком може реалізуватися. Тоді у провладного об'єднання депутатів залишиться лише 20 голосів…
Безумовно, можна робити винними у ситуації депутатів, які відмовляються ходити на сесії, адже дійсно не виконують своїх обов'язків. Однак останнє можна віднести і до управлінців міста – чи не їхнім завданням є консолідація, організація роботи, знаходження консенсусу у разі суперечностей? Очевидно, що керівнику, який звик, що на "Ятрані" його слово зажди є законом, важко пристосовуватись до різновекторних інтересів окремих депутатських фракцій і груп та знайти спільну мову з усіма сторонами. Конструктивній роботі, безумовно, заважає і партійність.
Передбачив сьогоднішню політичну кризу в міськраді один із досвідчених депутатів ще торік. «Мер різко взяв курс на створення широкої коаліції з відповідними кадровими перестановками. Але при цьому він не провів ніяких консультацій, як з колишньою більшістю, так і з його рідною фракцією БПП. Чим дуже здивував, - зазначав у 2016-му координатор фракції БПП "Солідарність" Ігор Волков. - Думаю, міськраду найближчим часом чекає політична криза через невмілі та неузгоджені дії усіх сторін політичного процесу. На жаль, через корпоративну боротьбу інтереси виборців залишаються, в кращому випадку, десь на другому плані».