Екозахисниця пояснює: обрізка, коли від дерева залишається один стовбур, називається «топінг» і заборонена українським законодавством.
«Топінг дозволяється лише у окремих випадках і здійснюється не так, як у нас. Видаляється лише третина гілок, така обрізка проводиться протягом двох-трьох років. А у нас все і відразу, тому що великі затрати часу, людських ресурсів, - говорить Паливода. - Омоложуючу обрізку можна проводити лише з кінця лютого і на весні, оскільки саме навесні дерево заліковує цю рану. Зріз обов'язково має бути змазаний масляною фарбою на натуральній олії. Здавалося б, це така дрібниця, але ми не можемо цього добитися. В управлінні ЖКГ відповідають, що у них немає такої статті розходу. Якщо ж обрізають восени чи взимку, у зріз проникають бактерії, волога, дерево починає гнити і за пару років перетворюється на аварійне», – каже активістка.
«Я читала, як це відбувається в інших містах, реально існують корупційні схеми. Це дуже гарне відмивання коштів. Для обрізки одного дерева у нас в Кропивницькому, в залежності від підприємства (чи це КП «Кіровоград-Благоустрій», чи приватна фірма «Єлизавета») обрізання дерева коштує від 800 до 1700 гривень. Коли через деякий час після обрізання дерево всихає, на його знесення також виділяються кошти. Якщо суму, виділену з міського бюджету на дані роботи поділити на кількість спиляних дерев, то знесення одного дерева коштує близько 3000 – 3500 гривень. Кошти на рівному місці. Відходи ж можна продати на дрова, знову заробіток», – припускає Надія Паливода.