Заступник генерального директора ОКВП "Дніпро-Кіровоград" з технічних питань Микола Романюк несподівано для нас повідомив, що ЛЕП, на якій сталася аварія, є державною магістральною лінією, яка живить не тільки водогін, а й весь Світловодськ. Тобто нею не повинні опікуватися, ні "Дніпро-Кіровоград", ні "Кіровоградобленерго".
"Про причини аварії нам не дуже охоче розповідають. З "Кіровоградобленерго" у нас є договір про розмежування електромереж. Там вказане місце, де закінчуються їхні мережі та починаються наші. За своїми електромережами ми стежимо, відповідно до чинного законодавства. Зокрема, під час останньої перевірки інспекція держенергонагляду виписала нам близько сотні приписів щодо дрібних недоліків, які ми успішно усунули", - зазначив Романюк.
Натомість Михайло Ігольніцин після повторного звернення запевнив: "Я не знаю, звідки у Романюка такі дані. Мережа з поваленою опорою належить "Кіровоградобленерго".
Чим більше вникати у суть проблеми, тим більш незрозумілою стає причина аварії. Додаткові запитання виникли після ознайомлення з повідомленням сайту "Світловодськ". За даним цього сайту, начальник світловодської поліції Андрій Гулий ще місяць тому нібито виявив, що у глухій місцині між Павлівкою та Світловодськом невідомі зрізали металеві кутники однієї з опор електропередач. А 1 липня ця опора завалилася, не витримавши шквальних вітрів. Виходить, енергопостачальники мали час, щоб ліквідувати пошкодження. Проте достовірність цієї інформації категорично заперечує Сергій Богомільчук.
"Таємницю опори, яку, за словами очільника поліції Світловодська, різали місяць тому, розкрито. 7 червня невідомі зловмисники пошкодили опору неподалік заводу чистих металів. Тобто іншу опору, яка, на щастя, встояла. Очевидно, представник поліції просто помилився, це і стало причиною плутанини."
Поки громадськість шукає винних у недбальстві, поліція області шукає злочинців.
"За фактом крадіжки металу на опорі ЛЕП порушено кримінальне провадження. Поліція здійснює оперативні заходи для встановлення осіб злочинців. Цей випадок не є диверсією, а звичайною крадіжкою з меркантильних інтересів. Відповідно до статті 194-1 Кримінального кодексу України, умисне пошкодження або руйнування об'єктів електроенергетики, що призвело до порушення нормальної роботи об'єктів, карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 - 3400 грн) або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до трьох років. Аналогічні дії, вчинені повторно або групою осіб, караються позбавленням волі на строк від трьох до десяти років", - повідомила речник головного управління національної поліції в Кіровоградській області Віталіна Бевзенко.
Будемо сподіватися, що хоч крадіїв металу зловлять і вони сповна розплатяться за усі завдані нам незручності. А стосовно того, що наші стратегічні об'єкти хоча б після резонансної аварії почнуть належним чином охороняти, упевненість так і не з'явилася.