Варто зазначити, що реалізація вторсировини після сортування відходів є дуже вигідною справою. Економічна рентабельність такої діяльності є однією з найвищих і зазвичай досягає аж 50%. Наведемо статистичні дані вмісту корисних компонентів у смітті. Наприклад, питома вага макулатури становить 20-30%, чорного металу - 1,5-4,5%; кольорового металу - 0,2-0,3%, скла - 3-8%; пластмаси - 1,5-5%. Ціни ж на прийом вторсировини досить значні. Так, вартість відходів чорного металу становить 2000 грн за тону, макулатури - 300-700 грн/т, відходів скла - 750 грн/т, пластмаси - 100 грн/т.
Давайте порахуємо, наприклад, скільки коштує макулатура, яка міститься в одному кубометрі сміття. Навіть беручи найнижчу питому вагу паперу (20%) і найнижчу прийомну ціну на нього - 300 грн/т (або 0,3 грн/кг) вийде, що в кубометрі сміття макулатури, як мінімум, на 12 грн. Алгоритм розрахунку такий: середню вагу кубометру сміття ( 200 кг) множимо на 0,2 (вміст паперу) і на 0,3 (вартість макулатури). Отож реалізація лише макулатури вже перекриває теперішній тариф на захоронення відходів (11,87 грн/куб.м). Якщо ж врахувати інші згадані фракції сміття, то виходить, що не ми маємо платити за прийом сміття, а нам за нього ще мають доплачувати. З огляду на такі розрахунки, «КАТП-1128» має вистачати грошей на все. Тому періодичні прохання до влади з боку підприємства щодо підвищення тарифу на прийом сміття є абсолютно недоречними.
Нагадаємо, підприємство орендувало міський сміттєвий полігон на 49 років. За умовами оренди, підприємець мав обладнати сміттєсортувальну лінію та побудувати сміттєпереробний завод. Поки що вдалося здійснити лише першу обіцянку.