Отець Мануїл каже, з давніх-давен монастир - це пункт взаємодопомоги. Як духовної, так і матеріальної. В обитель приходять різні люди - різного віку та соціального статусу. Чимало молодих, інтелігентних людей. Що веде їх у монастир? Бажання змінити своє життя, прагнення до духовного вдосконалення і життя за заповідями.
У монастирі люди відчувають себе захищеними. Стіни хоч не дуже високі, але почуття, що ти в людному місті, немає. Відчуваєш себе десь у дуже спокійному, тихому місці. Священики констатують, що сьогодні, з нинішнім ритмом життя, людині особливо необхідно зупинитися, зайти в монастир, побути наодинці і розчути в своїй душі Бога. А справа служителів у монастирі - зустріти людину, допомогти, взяти участь у її житті, послугувати містком, через який вона і прийде до Бога.
«Як намісник монастиря, який носить ім'я святої Єлисавети, я хотів би, користуючись нагодою, нагадати жителям, що ця свята - покровителька нашого міста, родичка Божої Матері. Першою, до кого прийшла Матір Божа поділитися радісною новиною після Благовіщення, була саме матір Іоанна Хрестителя, свята праведна Єлисавета. «Во дни Оны воставши Мариам, иде в горняя со тщанием, во град Иудов. И вниде в дом Захариин, и целова Елисавет. И бысть, яко услыша Елисавет целование Мариино, взыграся младенец во чреве ея. И исполнися Духа Свята Елисавет. И возопи гласом велиим, и рече: благословена ты в женах, и благословен плод чрева Твоего»(Лк.1:39-42). Вшановуючи святих ми вшановуємо Бога. Як казав один з найавторитетніших отців Церкви, блаженний Августин: Якщо Бог буде на першому місці, то все інше буде на своєму. Тому бажаю всім нам пам'ятати про найголовніше».