17 грудня 2017 року Віктору Васильовичу виповнилося б сімдесят, 18 грудня – рік, як його немає на землі. У цей день в галереї Оссовського відкрилася невеличка виставка фотографій, присвячена Петракову. Проте, здається, виставка в даному випадку - тільки привід зібратися, згадати, поговорити. Адже на відкриття скромної експозиції прийшли тільки ті, хто добре знав і любив Петракова: директор Державного архіву області Олег Бабенко, колекціонери Юрій Тютюшкін та В'ячеслав Бєлов, художник-медальєр В'ячеслав Попов, директор видавництва «Імекс-ЛТД» Тамара Саміляк тощо.
Говорили про незакінчене… Віктор Петраков встиг зробити надзвичайно багато, проте збирався зробити ще більше. Він готував видання про Єлисаветградське кавалерійське училище, про кіровоградських колекціонерів, незадовго до смерті зустрічався з потомками повітового предводителя дворянства Якова Ерделі. Дуже хочеться, щоб усі ці напрацювання колись побачили світ. На зустрічі, до речі, домовилися, що одна з ідей – виставка єлисаветградських печаток і штампів різних років – скоро буде реалізована. Медальний кабінет у художньому музеї – ще одна ідея Віктора Петракова, яка має шанс на реалізацію у найближчій час.
До речі, в Москві у цей самий день презентували останню книгу Віктора Васильовича - «Ротмистр Подушкин и его открытки». Закінчити її Петраков не встиг, це зробили його однодумці. Дуже символічно, що ця книга теж про наше місто і про ще одного нашого земляка – білого офіцера Костянтина Подушкіна, який через півстоліття у Нью-Йорку малював ностальгічні листівки із зображенням Єлисаветграда й єлисаветградських кавалеристів. Костянтин Подушкін, який після закінчення прискореного курсу кавалерійського училища у 1916 році пішов звідси на фронт, більше у Єлисаветград не повернувся. Але став одним із засновників «єлисаветградського земляцтва» у Нью-Йорку в 60-ті роки минулого століття. Готуючи цю книгу, Петраков їздив у Нью-Йорк, зустрічався з нащадками білих емігрантів, в тому числі і єлисаветградців, і навіть звідти привіз якісь єлисаветградські документи!