- Лише історії вилікуваних діток давали сили рухатися вперед. Вони не дозволяли здатися. Адже коли у відділенні смерть за смертю, руки опускалися… І не хотілося прив'язуватися до діток, так сильно брати участь у їх долі.
Я пам'ятаю, як на день народження телефонує мені тітка Олега і каже: «Наташ, Олег не знає, що подарувати тобі на день народження». Я тоді була приємно здивована, як він узагалі дізнався про мій день народження, адже тоді у соціальних мережах не була зазначена ця дата. Я тоді сказала, що нічого не потрібно, я і святкувати не буду. Але пам'ятаю, як зараз - наступного дня о дев'ятій ранку стукіт у двері. Відчиняю, а там Олег тримає дев'ять троянд і торт, вітає мене. Це було так приємно. Це була зима, він приїхав із села рейсовим автобусом.
Даша Вербовська, коли була чотирнадцять днів у комі, вона все, що пам'ятає, як я приходила і тримала її за руку. Я відпускала її маму, вже покійну, на вулицю, щоб вона прогулялася, а сама залишалася з Дашкою один на один. І вона з усіх моментів, які пам'ятає, як відкривала очі, а я сиділа над нею. Я тоді їй казала: «Дашка, ти сильна, ти одужаєш. Живи, Дашка, живи!» І коли через чотирнадцять днів вона вийшла із коми, сказала мамі: «Я нічого не пам'ятаю. Лише білі плями, білі стіни і Наташу поряд».
Оці дорослі діти, коли ще були малими у відділенні, зараз приходять і розповідають, що планують життя, куди хочуть вступити, де працювати, створювати сім'ї. Багатьох діток з відділення я пам'ятаю маленькими - із сосками в роті, як вчилися кусатися, як в них різалися зубки, як робили перші кроки… І коли вони через певний час повертаються у відділення, коли кажуть, що вони вилікувалися. Такі історії дають сили рухатися далі.
Не забуду, як Юля Мартинчук писала мені: «Коли із життя йде надія, в життя приходить віра. Дякую за те, що ви мені в житті принесли віру». Юля мені намалювала картину з дельфіном.