А от будівлю центральної міської лікарні на вул. Якова Паученка (Верхньодонській, Леніна) не помітити важко. Хтось із мандрівників, відвідавши наше місто, записав у блозі, що Кіровоград – це місто шедевральних … дверей. Ми придивилися – це дійсно так. Якщо прогулятися тією ж Чорновола чи Шульгіних, звертаючи увагу на двері, можна побачити багато прекрасного. Проте на цих вузеньких вулицях, щоб побачити двері, потрібно високо задирати голову, чого ми зазвичай не робимо. Інша справа – двері будинку Гольденберга – їх видно здалеку!
Проте ця будівля, зведена на кошти лікаря нервових захворювань Ісаака Абрамовича Гольденберга та його дружини Іди, яка тримала у цьому ж будинку винні погреби, вражає не тільки дверима.
Ісаак Гольденберг використовував у лікуванні нервових хвороб найпрогресивніші на той час фізіотерапевтичні методи: лікувальні ванни, аеротерапію, ультрафіолетове опромінення, електрофорез і т.п. В центрі Єлисаветграда Гольденберг фактично створив «курорт на водах».
Цікаво, але більшовикам це не здалося надмірною розкішшю. У 1924 році газета «Червоний шлях» писала: «У високому готичному приміщенні водолікарня ім. Я.М. Свердлова робить велику справу по ремонту розхитаного здоров'я трудящих. Вже з восьмої години ранку життя у водолікарні б'є ключем. У кабінеті завідуючого лікарнею доктора Гольденберга І.А. (!) та суміжній кімнаті, ніби на електростанції, гудуть апарати, вентилятори, ванни, насичені електрикою. Все для послуг хворих. Замість 20-30 чоловік, згідно з нормою, лікарня пропускає 70-80 чоловік щодня, переважний контингент – робітники»…
У центральній міській лікарні і досі використовують водолікування, кажуть, там навіть збереглися ванни часів Гольденберга.