Первісна будівля у плані також мала конфігурацію, схожу до літери «Г» з невеличкою прибудовою, де влаштовані були чорні сходи на другий поверх та сполучення між першим та другим поверхом. Внутрішнє планування першого поверху – за коридорною системою, а другого поверху – анфіладного типу. Габаритні розміри старовинного об'єму будівлі у плані 15,98 Х 23,47 м з крилом, що спрямоване уздовж вулиці Чорновола, та прибудова у глибині двору 4,54 Х 3,0 м, де нині влаштований додатковий сходовий майданчик.
Спочатку у будівлі існувало щонайменше чотири автентичних входів-виходів, які мали своє цільове обґрунтоване призначення. Перший - головний парадний вхід з головного фасаду від вулиці Чорновола, який слугував для обслуговування лікувального закладу, що розміщувався у приміщеннях першого поверху (на даний час дверний отвір входу частково замурований і у ньому вставлене вікно). Другий парадний вхід у кутовій частині фасаду з вулиці Чміленка. Та оскільки у 1961 році було зроблено добудову по червоній лінії цієї вулиці, парадний вхід, він же головний на даний час, став знаходитися по центру головного фасаду. Цей вхід первісно призначався для входу у житлові приміщення будівлі на другому поверсі через сходовий майданчик. Третій та четвертий входи були додатковими і мали функцію виходу на подвір'я з приміщень першого та другого поверхів.
Первісний об'єм фіксував кут перехрестя вулиць Московської та Іванівської, і був розташований на червоних лініях цих вулиць, мав два головних фасади. Вирішення головних фасадів по композиції між собою асиметричне, що зумовлено їх різною довжиною та розташуванням на розі вулиць. За оздобленням та насиченням декором фасади рівноцінні, пластично поєднані між собою у кутовій частині, мали ідентичне оздоблення порталів парадних входів.
Головні фасади будівлі прикрашені балконом у кутовій частині будівлі, який слугує архітектурним елементом, що пом'якшує кут будівлі і надає пластичності у переході від одного фасаду до іншого. Балконна плита криволінійної конфігурації у плані. Балкон був оздоблений фігурними цегляними стовпцями, між якими було огородження з балясин.
Головні фасади оформлені фігурною цегляною кладкою та тесаною цеглою, а також елементами ліпного декору. Архітектурна пластика цегляної кладки доповнюється об'ємно-скульптурною - елементами ліпного декору, горельєфом з глибокою світлотінню, маскаронами. Перев'язка цегляної кладки – англійська.
Площина фасаду на рівні першого поверху має суцільне рустування. Під вікнами ніші, над вікнами незначна кількість елементів ліпного декору (маскарони з головою діда, кронштейни, меандр).
Площина стін другого поверху насичена декоративними елементами, які виконані з тесаної профільованої цегли, та різноманітними елементами ліпного декору: кронштейни, модульони, балюстрада, химери, акант, мушлі і т.п. Перемички над віконними та дверними отворами у вигляді півциркульних арок та рядові цегляні. Стрункості будівлі надають: портали з чисельними виступами, пілястри між вікнами, масивні аттики над парадними входами та шатровий купол на перетині двох головних фасадів. Гармонійне чергування елементів декору, міжповерховий та вінцевий карнизи поєднують в єдине ціле оздоблення поверхових площин фасадів.
Головні фасади мають поділ у горизонтальних лініях смугами: цоколю, міжповерховим карнизом, вінцевим карнизом. Двоярусна площина фасаду ритмічно прорізана віконними отворами різного абрису. Віконні отвори першого поверху прямокутні, підкреслені широкими лиштвами та замковим каменем, виконані з тесаної профільованої цегли. Віконні отвори другого поверху: у кутовій частині фасадів та над парадними входами - з півциркульним завершенням; всі інші - прямокутні.