×
інтерв'ю
Ректор Центральноукраїнського державного університету імені Винниченка розповів про коледж “Alma mater +» , факультети та позицію вишу у рейтингах
Медіапортал DOZOR продовжує інтерв’ю з ректором ЦДУ імені Винниченка Євгеном Соболем. Традиційно розмову присвячуємо темі якісної освіти і питанню, де отримати актуальну та сучасну професію. Цьогоріч одним з найголовніших інформаційних приводів для освітньої спільноти області стало відкриття фахового коледжу “Alma mater +». Тож нашу розмову ми розпочнемо саме з цієї теми.
- Що пропонує фаховий коледж “Alma mater +» і в чому його переваги?
  • Цього року в нас була важлива урочиста подія, яка широко висвітлювалася в медіа просторі та соціальних мережах. Це – масштабне святкування 120-річчя нашої Альма-матер – головного корпусу університету, у якому в 1904 році розпочався освітній процес. Тоді це було щось схоже на коледж, саме тому, наш фаховий коледж ми і вирішили назвати “Альма матер. Плюс”. Основна ідея фахового коледжу – економна безперервність освіти. З коледжу – одразу в університет на 2-3 курс. А це економія і коштів, і мінімум одного року навчання. Як слушно відзначив професор Садовий: «Університетський коледж – подія, на яку чекали сорок років».
До коледжу «Alma Mater +» зможуть вступати випускники як 9, так і 11 класів. При цьому випускники 9 класів пройдуть за рік шкільну програму, а протягом наступних двох курсів освоять обраний ними фах. Весь термін навчання в коледжі складатиме 3 роки.

Які умови вступу до коледжу:

Вступ до коледжу буде відбуватися на основі внутрішніх іспитів для випускників 9 класу.
Спеціальності за якими готує коледж – це:
- Філологія: Англійська мова, Зарубіжна література
-Комп’ютерні науки
- Менеджмент
- Дизайн
- Юридичне діловодство

- Яка вартість навчання у коледжі?
- Ми прораховуємо, щоб ця ціна була доступною для наших студентів. Ми вже передбачили можливості помісячної оплати за навчання. Університет завжди є соціально зорієнтованим у своїй діяльності. Тому наголошую, що ціна за навчання буде прийнятною для більшості батьків та студентів. Також студенти коледжу «Alma Mater +» будуть забезпечені гуртожитком.
-Хто буде викладати у новому фаховому коледжі?
-Важливо наголосити, що в коледжі студентів навчатимуть університетські викладачі - кандидати та доктори наук, що є нашою безумовною перевагою перед іншими коледжами. Тож передусім – це висока якість освіти. Навчання у коледжі дасть можливість адаптуватися до системи навчання в університеті. Також це перспектива здобути професію протягом всього трьох років навчання. За цей період наші студенти зможуть набути теоретичних знань та практичних навичок з обраної спеціальності. У подальшому можна вступити до університету на другий або навіть на третій курс бакалаврату. Нагадаю, що це значна економія коштів та кількох років навчання.
Повертаючись до теми університету, не можемо не поділитися інформацією про факультети, які пропонуються вступникам.
Факультет освітніх наук та мистецтв
-Факультет традиційно серед лідерів не лише в регіоні, а й в Україні з підготовки вчителів, фахівців з організаційної та методичної роботи, керівників освітніх закладів та освітніх підрозділів органів влади. Факультет тепер має міжнародно визнані напрямки підготовки в галузі освітніх технологій. Зокрема, факультет готує фахівців на всіх рівнях сучасної вищої освіти від бакалавра до магістра, аспіранта та докторанта. На факультеті відбувається підготовка фахівців різних видів мистецтв: образотворчого, хореографічного та музичного. Наші випускники-митці відомі як в Україні, так і за її межами. При факультеті працюють мистецькі колективи добре знані серед широкої аудиторії, й нещодавно на базі факультету відкрито сучасний мистецький центр “Хвиля”, який є важливим й вже став популярним Арт-простором у Кропивницькому.
- Факультет інформаційних технологій, математики та природничих наук теж добре відомий багатьом поколінням випускників.
- На факультеті реалізується підготовка фахівців на всіх рівнях сучасної вищої освіти – бакалаврів, магістрів, докторів філософії. Загалом факультет інформаційних технологій, математики та природничих наук має три основні складові. Перша – це професії майбутнього. Спеціалісти в галузі інформаційних та цифрових технологій. Й недарма факультет став базою для розвитку знань з робототехніки та штучного інтелекту. Зокрема втілюється проєкт «Бої роботів» за участю учнівської молоді, проводяться навчання з будови, експлуатації та пілотування мультикоптерів. Друга складова – фізико-математична освіта. Спеціалісти в цій галузі є цінними для нашої держави перед усім для зруйнованої війною економіки. Третя складова біологічна та хімічна освіта, які набувають актуальності у зв’язку із розвитком медицини та фармакології, а також хімічної промисловості. Факультет багато років у нас є традиційно найбільшим!!!
Факультет спорту і фізичної культури
-Сучасні тенденції щодо збільшення тривалості та підвищення якості життя створює попит на кваліфікованих фахівців у галузі спорту та фізичної культури як в Україні, так і в інших країнах: Сполучені Штати Америки, Німеччина, Франція, Чехія, Польща, Ізраїль, Об’єднані Арабські Емірати. Вони працюють тренерами у спортивних клубах, фітнес-центрах, школах, національних збірних з різних видів спорту.  Цікавим є й перспектива кар'єрного зростання випускників: від початківця тренера до керівника фітнес-клубу, від вчителя до директора школи.  Про випускників-тренерів, що готує факультет спорту і фізичної культури можна розповідати ще мінімум годину. Наші випускники – спортсмени-олімпійці, чемпіони і призери Світу та Європи.  Маємо найкращий і найпотужніший спортивний комплекс в регіоні.
Факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій
- Мова і комунікація – сьогодні одні з найбільш затребуваних навичок, які завжди гарантують хорошу роботу та гідну зарплату. Саме таких спеціалістів формує факультет: готуємо перекладачів, педагогів-філологів, фахівців в галузі журналістики. Нині, в добу медійних технологій, у нас опановують українську, англійську та німецьку мови. Створюють якісні тексти для сайтів і соцмереж, роблять переклади світових бестселерів для України та відкривають Україну для світу.
Євген Соболь констатує: випускники спеціальності «журналістика» працюють на найвідоміших медійних майданчиках, працюють спеціалістами з комунікацій в різних організаціях – від IT-компаній до найвищих органів влади.
Факультет психології та історії
-В умовах війни, інформаційних викликів та динамічних змін роль історика є надзвичайно важливою, адже саме він навчає критично мислити, аналізувати та розуміти процеси, що формують сучасний світ. На факультеті діє актуальна спеціальність – Історія та громадянська освіта, що поєднує глибоке вивчення історичних дисциплін із методиками громадянського виховання.  Одним із захопливих моментів для студентів факультету є його власна археологічна експедиція, яка існує вже майже пів століття. Результати наших розкопок на території області, у Торговиці, дозволили локалізувати одну з найважливіших подій в історії України – Битву на Синіх Водах. Маємо єдиний у області археологічний музей, що зберігає унікальні артефакти та є платформою для практичних занять студентів-істориків.
Крім цього, факультет дає унікальну можливість здобути спеціальність «Середня освіта (Географія)». За словами ректора ЦДУ ім. В. Виннченка, студенти проходять і польові практики, і географічні експедиції. А ще – випускники працюють у багатьох сферах. Вони стають екологами, гідами, туризму та охорони природи. Здобуті знання дають їм можливість будувати кар’єру у сферах просторового планування, містобудування, розвитку територій.
- Інша освітня програма факультету «Практична психологія» орієнтована не лише на теорію, але й на практику. Уже з перших курсів студенти проходять практики: у школах, клініках, соціальних службах, компаніях. Випускники-психологи працюють у найрізноманітніших сферах: в освітніх установах і психологічних центрах, бізнесу, IT-компаній і власної приватної практики консультантів. Хтось обирає шлях дитячого психолога, хтось працює з військовими та їх родинами, у правоохоронних органах, хтось розвиває корпоративну культуру в організаціях.
Які позиції університету в державній системі рейтингів?
-Університет Винниченка за результатами 2024 року вкотре увійшов до рейтингу ТОП - 100 найкращих університетів України, що користуються найбільшою популярністю серед вступників. Наразі наш університет співпрацює із закордонними закладами вищої освіти, у тому числі: Італія, Литва, Польща, Ізраїль, Австрія, Німеччина, Індонезія, Латвія, Туреччина, Індія, Бельгія, Канада, Чехія. Наприклад, упродовж 2024 року в університеті провели 35 наукових заходів міжнародного та всеукраїнського рівнів.
У світових і національних рейтингах Університет загалом тримається на позиціях вище середнього рівня...
Переглядiв: 325
Facebook Twitter Viber Skype