Сергій Кузьменко навів данні, які свідчать, що в 2017 році зростання середньомісячної зарплати жителів області випереджало зростання доходів місцевих бюджетів. Якщо доходи бюджетів збільшились на 40%, то доходи громадян - на 47%. Минулого ж року спостерігалася інша тенденція, коли доходи бюджетів росли швидше, ніж доходи населення. Торік доходи бюджетів збільшились на 50%, а середня зарплата - на 38%. Доцент ЦНТУ, кандидат економічних наук Ірина Загреба, вважає, що збільшення бюджетних доходів має випереджати зростання витрат, аби позитивну різницю коштів можна було спрямовувати на економічний розвиток території. Натомість зростання зарплат, не обумовлене відповідним економічним зростанням, призводить лише до розкручення маховика інфляції. І ми реально маємо різке зростання цін, яке особливо відчутне у кінці року.
Оскільки середні зарплати у сільськогосподарській Кіровоградщині традиційно відстають від середніх зарплат по Україні, керівництво області намагалося якомога вище підтягнути рівень доходів населення. Відтак середньомісячна зарплата за січень-листопад 2017 року склала 5700 грн. З огляду на очікуване подальше зростання мінімальних зарплат, передбачених держбюджетом на 2018 рік, Кузьменко планує, що в наступному році середня зарплата працівників області досягне 8 тис. грн.
Можливо, той, хто одержуватиме 8000 грн і більше, трішки відчує зростання свого добробуту, але більшість працівників будуть у програші. По-перше, середню зарплату розраховують, сумуючи невисокі доходи більшості рядових працівників та високі доходи набагато меншої кількості керівників. Тому реальна зарплата пересічних громадян завжди менша середньої. По-друге, чим більшим є платоспроможний попит населення, непідкріплений зростанням кількості товарів, тим більшою буде їхня ціна. Нагадаємо, у ринковій економіці ціну визначає співвідношення попиту та пропозиції. До того ж державне регулювання цін на товари широкого вжитку держава відмінила.