Олександр Сігал провів своєрідний лікбез для присутніх на конференції чиновників та депутатів. Але в усіх видах альтернативного опалення, крім газового, науковець знаходив якісь недоліки. За його словами, повному переходу на електроопалення може завадити недостатня потужність наявних електромереж. Опалення міста з допомогою спалювання сміття, на його думку, буде неефективним через те, що в нашому смітті замало горючих відходів. А використання спресованої тирси (пелетів) недоцільно, оскільки в нашій степовій місцевості мало лісів, вважає він. До того ж обсяги спалювання рослинних відходів і біомаси можуть суттєво обмежити вимоги ЄС щодо наявності в димі окислів азоту. Мовляв, щоб забезпечити нормовані показники, доведеться лише на третину використовувати потужності таких котелень, а це неефективно.
Як позитивний приклад Сігал навів харківський досвід, де до центрального опалення можна за бажанням підключитися прямо зі сходинкових клітинок будинків. Нібито навіть власникам автономок стає вигідніше підключатися до централізованого опалення, ніж користуватися автономним газовим котлом. Оскільки газ, який купується оптом, дешевший, ніж той, що відпускається у роздріб. Науковець також зазначив, що внаслідок використання у системах опалення водогінної води без спеціальної хімічної підготовки через кілька років всередині батарей утворюється накип, який суттєво знижує КПД автономного опалення. Відтак для підтримання належної температури доводиться використовувати все більше газу.
До речі, за словами Сігала, саме використання непідготовленої води, яку ТЕЦ бере прямо з річки Інгул, призвело до того, що труби опалювальної мережі КП "Теплоенергетик" перетворилися майже на суцільне решето. Виходить, щорічні мільйонні витрати з міського бюджету на заміну зношених труб цього комунального підприємства є безглуздим марнуванням грошей. Оскільки через два - три роки нові труби все одно поржавіють.