Ми звикли думати, що єдиним міським головою, на честь якого вдячні нащадки назвали вулицю, був Олександр Пашутін. Проте був ще один керівник міста, в пам'ять про якого містяни не просто назвали, а навіть створили новий бульвар - Іван Микитович Макеєв. Погодьтеся, чудовий приклад для сучасних декомунізаторів : хочеш щось назвати – збудуй.
У 1909 році до міської управи звернулися обивателі вулиць Івановської та Інгульської (Декабристів) з пропозицією створити на Банній площі бульвар та назвати його Макеєвським. У тому ж році було висаджено бульвар з чотирма рядами дерев.
Дуже шкода, що ця назва не збереглася. Адже історія родини купців Макеєвих – невід'ємна частина історії нашого міста. Петро Макеєв поселився біля фортеці святої Єлисавети ще у 1755 році! У 1762, коли Катерина ІІ видала указ, згідно з яким розкольникам, що селилися поблизу фортеці Єлисавети, дозволено було займатися торгівлею і зватися купцями, він перший скористався цим правом. Торгував Макеєв переважно «красним товаром», тобто тканинами. Для власної торгівлі він звів на лівому березі Інгулу торгові ряди, які дали початок новій вулиці – Купецькій. Торгові ряди «красного товару» і досі там! А Купецьку після побудови на цій вулиці церкви перейменували у Преображенську. Але це вже тема окремої публікації…
Купець Іван Микитович, який через сто років обійняв посаду міського голови Єлисаветграда, – онук того першого єлисаветградського купця. На посаді міського голови Іван Микитович не затримався – його обирали лише один раз на один рік, з 1864 до 1865. Проте після цього представник найбагатшої купецької династії створив у Єлисаветграді дитячий притулок для сиріт і керував їм наступні шість років до дня своєї смерті. Іван Микитович заповів місту банківський внесок у десять тисяч рублів з тим, щоб відсотки по ньому направлялися на розвиток народних училищ. У пам'ять про нього і посадили городяни у 1909 році бульвар на березі Інгулу.