×
 
 
політика
Тарута веде переговори про притягнення до України
120-150 мільярдів доларів інвестицій
Кандидат на посаду Президента України Сергій Тарута веде переговори з міжнародними партнерами України про притягнення до України $ 120-150 мільярдів інвестицій. Про це повідомляють у партії «Основа».
Зазначається, що його репутації промисловця довіряє світове фінансове співтовариство - міжнародні банки давали йому кредити під високу репутацію на дуже вигідних умовах. Як майбутній Президент України, Сергій Тарута зобов'язується реалізувати розроблений його командою план дій з оздоровлення банківського сектора і відновлення роботи цього сектора в інтересах економіки країни, зі стабілізації національної валюти. Це поверне інвесторам упевненість і стимулює їх вкладати ресурси в економіку України.

Всього Україні, за оцінками партії «Основа», необхідно $ 600-700 млрд інвестицій за 10-12 років. Стартовий обсяг інвестицій - близько $ 300 мільярдів доларів зовнішніх і внутрішніх інвестицій. З них $ 120. 150 млрд - інвестиції міжнародних партнерів, з якими вже ведуться переговори. Ще до $ 100 млрд - це український капітал, який можна повернути в Україну з офшорів. І вже розроблена програма «Україна без офшорів».

Так, зокрема, народним депутатом Сергієм Тарутою зареєстрований законопроект №9405 про особливості декларування активів і доходів в рамках Програми розкриття інформації. Ще один внутрішній резерв - це інвестиції населення. Адже в період банкопаду люди за 2 роки забрали з банків близько $ 20 млрд. І сьогодні у населення на руках - близько $ 50 млрд.
«Єдина модель, яка може врятувати країну - інвестиційна. А інвестори йдуть в країну, в якій є довіра, а якщо його немає - вони не йдуть, як в нашій ситуація. Важливий також факт привабливості бізнесу, щоб була можливість заробляти тут. Це означає, що податкова система має бути комфортною, давати впевненість, що ти тут заробиш більше, ніж в іншій країні. Цей весь комплекс і забезпечує мікроклімат приходу інвестицій. Без них у нас майбутнього немає. Мені свого часу структури Світового банку давали кредитів більше і під більш низький відсоток, ніж всій країні, всій Україні. Уявляєте? А все чому? Довіра, стратегія, команда, ефективність і прозорість використання грошей, які ми отримували в якості кредиту», - зазначає Сергій Тарута.
Необхідно замінити кредити МВФ на інвестиції, і країна почне працювати, переконані в партії «Основа». «Все, що ми заробляємо, ми віддаємо МВФ за відсотки по кредитах, які набрала нинішня влада. Влада фактично віддала країну під зовнішнє управління. Ми відмовимося від кредитів, і залучимо в економіку українських та іноземних інвесторів, які створять нові робочі місця. А прибуток буде залишатися в Україні», - зазначають в «Основі».

Брати нові дорогі кредити, щоб віддавати старі борги - це не стратегія, на думку партії. Уряд повинен повернути кредиторам в 2019 році в цілому 417,5 млрд грн, з яких 145 млрд грн - відсотки по позиках. Половина майбутніх виплат - борги в іноземній валюті, в основному в доларах, зазначають в «Основі».

Чималу частину роботи з повернення боргів уже доведеться робити новому уряду. У графіку погашення та обслуговування боргів є два піки - в травні і вересні, коли уряд повинен буде заплатити 74,2 млрд грн і 57,1 млрд грн відповідно, переважно у валюті.

Без зміни політики з кредитної на інвестиційну країна приречена на зовнішнє управління - кредитори будуть диктувати порядок денний реформ і підтримувати боргову залежність країни з метою отримання спекулятивного прибутку, додають в «Основі».
Переглядiв: 755