Кіровоградці були просто шоковані тарифами на теплопостачання, які виставили їм за січень два міських підприємства, що подають тепло. Для більшості споживачів КП "Теплоенергетик" розрахувало вартість обігріву 40,85 грн/кв.м, а ДП "Кіровоградтепло" - аж 45,567 грн/кв.м. Скажімо, якщо споживач мешкає у двокімнатній квартирі, то централізоване теплопостачання йому обійшлося приблизно у 2200 грн. Це в два, а то й в три рази більше, ніж плата за тепло у квартирах обладнаних газовими або електричними автономками.
За тепліший і коротший лютий теплові тарифи трішки менші: для більшості абонентів КП "Теплоенергетик" - 36,59 грн/кв.м, для абонентів ДП "Кіровоградтепло" - 39,033 грн/кв.м. Зараз від повного "банкрутства" людей рятують лише житлові субсидії. Адже навіть з підвищеної до 3200 грн зарплати заплатити майже дві тисячі лише за тепло ніхто не зможе. Що вже казати про пенсіонерів з їх середньою пенсією 1600 грн.
Усі знають, що такі шалені рахунки за централізоване теплопостачання не гарантують того, що в квартирі буде тепло. Навпаки, городяни постійно скаржаться на низьку температуру в оселях. Щоправда, у декого в квартирах занадто спекотно, настільки що доводиться періодично провітрювати приміщення. А ще згадаймо минулорічну осінь, коли під час запуску котелень старі труби часто проривало. Після численних поривів їх ремонтували упродовж цілого місяця. Отакі "переваги" централізованого теплопостачання, застарілого і фізично, і морально.
Оскільки Кабмін дозволив теплопостачальникам розраховувати місячний тариф на тепло залежно від температури повітря, то вони не дуже переймається питаннями енергозбереження. Саме тому в Кіровограді у багатьох місцях можна побачити геть оголені труби. Наприклад, на території котельні ДП "Кіровоградтепло", розташованої на розі вулиць Миру та Варшавської. Там труби гріють не квартири споживачів, а зимове повітря. Нерідко міські теплотраси так сильно підігрівають асфальт, що у люті морози на цих місцях навіть сніг тане. А навіщо ж економити, якщо з одного боку допомагає держава, відшкодовуючи нараховані житлові субсидії, а з іншого - міська влада, яка регулярно витрачає кошти міського бюджету на ремонт зношених теплових мереж?
Нагадаємо, минулого літа міська влада чинила великі перепони тим, хто хотів відключитися від надто дорогих послуг теплопостачальників. Таке собі кріпосне комунальне право у високотехнологічному 21-му столітті. З огляду на те, що заразом майже нічого не робилося, щоб скороти втрати тепла, це можна вважати злочинною змовою проти абонентів. Слід зауважити, що недбалим тепловикам надходять гроші не з чиновницьких кишень, а наші з вами гроші. Їх спочатку стягнули з нас у вигляді податків, а потім перерахували до бюджетів. Безперечно, наші кровні гроші можна було б використовувати значно ефективніше.
Теплопостачальні підприємства, які будували ще за радянських часів, взагалі не мають ніякої перспективи. Адже кошти, вкладені в їхню модернізацію ніколи не окупляться з огляду на те, що більше 60% колишніх абонентів вже позбулися неякісних послуг. Тому будь-яку фінансову підтримку цієї неперспективної галузі або інвестиції в неї можна вважати відвертим марнотратством.