Ще одна небезпечна цегляна труба висотою 45 м розташована на території села Неопалимівка поблизу Інгульської уранової шахти. Ця труба відводить дим з котелень, які працюють на мазуті. Після влучення у трубу блискавки у 2015-му була обстежена її міцність. З'ясувалося, що на трубі відсутні громовідводи (вони поржавіли та обвалилися), а вологий дим з труби став провідником для перетікання енергії блискавки в землю. Блискавка завдала конструкції значних ушкоджень. Вона вкрилася сіткою вертикальних тріщин шириною 20,9 мм. А у верхній частині труби (на висоті 41,5 м) утворилася наскрізна горизонтальна тріщина шириною 17,5 мм. Фактично оголовок труби лежить на нижчій основі без будь-якого з'єднання й утримується лише за рахунок великої ваги і сили тертя. Якщо блискавка вдруге влучить у трубу, то вона неодмінно впаде, тому були відновлені громовідводи, а також зруйноване стяжне кільце на рівні горизонтальної тріщини.
І все ж у висновку за результатами обстеження експерт зазначає, що пошкоджені ділянки труби належать до категорії "А". Їх слід було відремонтувати до вересня 2016 року. Зміцнити конструкцію можна, заливши тріщини розчином епоксидної смоли або розчином на основі цементу й дисперсного волокна. Ці розчини подають насосами високого тиску. Однак Інгульска шахта досі не спромоглася знайти кошти для ремонту, посилаючись на те, що належні суми не виділяє ДП "СхідГЗК". На думку Блінова, такі кошти можна залучити від орендної плати з кількох операторів мобільного зв'язку, які встановили на трубі свої антени.
Подібна ситуація склалася на димохідних 45-метрових трубах Кіровоградського заводу дозуючих автоматів та ПАТ "Кіровоградолія", куди також влучила блискавка. Коштів на ремонт ці підприємства теж не можуть знайти. А тим часом тріщини у трубах стають все ширшими. Їх збільшують процеси тертя під час незначного гойдання конструкцій та багаторазові процеси замерзання і танення води у щілинах.
Експерт вважає, що труби заводу "Гідросила", котелень "Кіровоградтепло", а також димова труба розташована у селищі Гірничому, перебувають в ненабагато кращому стані. За несприятливих погодних умов (різкі пориви вітру, блискавки, різке потепління після сильних морозів) вони так само можуть зруйнуватися. Отож радимо жителям міста подалі триматися від високих труб.