Починалася вулиця від Фортечної площі, і майже по прямій лінії через Великий міст на Інгулі тягнулася до Ярмаркової площі за вулицею Бериславською (нині Єгорова).
На стіні будинку по вулиці Ровенській пам'ятна дошка, що тут з 1909 по 1919 рік проживав письменник Юрій Яновський. Автори цієї дошки допустили помилки. По-перше, поки що не встановлено, з якого року Юрій Іванович проживав у цьому будинку, а по-друге, навчатися до Києва він поїхав наприкінці травня 1922 року. У ті роки вікна будинку виходили на Фортечну площу.
Через дорогу від будинку Яновського, на розі провулків Чечорного (Сухумський) та Плетеного, - приміщення колишнього Биковського народного училища ім.Жуковського. У цьому училищі здобував початкову освіту Володимир Винниченко. Вступив до училища він у 1887 році і навчався тут три роки.
Неподалік знаходився і будинок, вікна якого також виходили на Фортечну площу, і в якому збиралися у 1921 році члени «Комітету по боротьбі з більшовизмом». До цього «Комітету» входив і Михайло Драч (майбутній білоруський письменник Ригор Кобець).
На розі з вулицею Верхньою Биковською був будинок пересильної в'язниці, у якому кілька днів сидів розбійник Григорій Котовський під час його етапування з Кишинева на каторгу. На місці в'язниці у 1911 році технік Григорій Зусман збудував двоповерховий будинок.
У кварталі між вулицями Верхньою та Нижньою Биківськими був заїжджий двір Феодосія Зеленщенка. На його місці сьогодні висотна споруда «Кіровоградобленерго». Зберігся документ, який свідчить, що у 1894 році заїжджий двір уже функціонував, і належав він бобринецькому міщанину Мошку Лінецькому. Потім його придбав Феодосій Зеленщенко. А після його смерті удова Варвара зробила добудови на подвір'ї. Це був двоповерховий будинок, який від вулиці Нижньої Биківської мав напівпідвальний третій поверх.