DOZOR досить тривалий час намагався одержати коментар керівництва шахти щодо заходів, які здійснює підприємство, аби зменшити негативний вплив на навколишнє середовище, проте одержував відмови. Під час замірів коливання ґрунту при проведенні підземних вибухових робіт дещо вдалося дізнатися у головного інженера шахти Валерія Євдокімова.
"30 травня підприємство зупиниться, бо завершується термін попереднього дозволу на користування гірничим відводом. Відповідно до першої статті гірничого закону, без дозволу органу місцевого самоврядування ми не маємо права здійснювати видобуток копалин. Дехто з наших працівників піде у відпустку, дехто виконуватиме ремонтні роботи. Згідно з колективним договором, який укладений на комбінаті, простій, що відбувається не з вини працівника, має оплачуватись за розміром тарифної ставки", - повідомив Євдокімов.
Головний інженер запевнив, що керівництво підприємства хоче провести публічну роз'яснювальну роботу. А саме пояснити, що Інгульська шахта є першою сходинкою енергобезпеки нашої країни. Мовляв, керівництво завжди відкрите до діалогу. Зокрема, багато представників різних комісій та народних депутатів спускалися в шахту на екскурсію.
"СхідГЗК - це державне підприємство. Законодавство забороняє нам укладати будь-які договори про соціальне партнерство або робити якісь добровільні благодійні внески. Раніше був підписаний лише один такий договір між Ленінською райрадою Кіровограда та СхідГЗК. Зараз нам забороняють підписувати подібні документи. Шахта відраховує дуже великі кошти до бюджетів. Торік ми сплатили більше 80 млн грн, переважна частина коштів дісталася бюджету Кіровоградського району, де шахта зареєстрована платником податків. А Кіровоград одержав лише 600 тис. грн на рік з цієї суми. Звичайно, це мало. І, мабуть, це є основною причиною критики діяльності шахти. Я технар і мені не все відомо. Можу лише сказати, що зараз ведуться переговори. Питання вирішується на рівні генерального директора СхідГЗК та директора концерну "Ядерне паливо", - зазначив Євдокімов.
Варто зауважити, що критика діяльності Інгульської шахти з боку колишнього керівництва міста раніше тривала до того моменту, як шахта одержала дозвіл Ленінської ради на користування гірничим відводом. Це сталося у 2009 році. Тоді для продовження роботи підрозділ ДП «Схід ГЗК» проклав основний підземний тунель під житловими масивами Кіровограда від вул. Криничуватої (Велика Балка) у напрямку до вул. Полтавської. Не виключено, що і тепер діяльність шахти критикуватимуть лише до того, як сторони зуміють домовитись…