Якщо зарплата викладачів шкіл зростатиме, педагогічні виші матимуть більше студентів. Коли йдеться про вступ до магістратури, то досвідчена людина, яка вже працює в нашому місті, вступає за географічним мотивом. Тут їй ближче і легше вчитися. Звісно, враховують і вартість навчання. Так, київська магістратура коштує 18 тис. грн на рік і більше, а магістратура ЦДПУ - 11 тис. грн. Якщо людина шукає програми навчання за кордоном з одержанням подвійного диплому, тоді вона обирає той університет, де діє така програма.
При вступі на бакалавра абітурієнтам складніше, вважає ректор. У 17 років далеко не всі юнаки роблять свідомий вибір. Часто вони обирають навчальний заклад або спеціальність за підказкою батьків. Наприклад, у документах хтось поставив два пріоритети: кіровоградський і черкаський університети. Але машина, яка розраховує формулу за кількістю балів, пріоритетів та кількістю місць, які виділяють вишам, може направити місцевого абітурієнта у Черкаси. Тобто хороший принцип "державні гроші йдуть за студентом" не завжди себе виправдовує.
У ЦДПУ переважно вчаться жителі обласного центру та Кіровоградської області. На кожній спеціальності є 10-15% жителів інших областей (в основному з Дніпропетровської, Миколаївської, Черкаської).
Під час вибору також діє поняття престижності. Наприклад, зі спеціальностей "викладач англійської мови" і "перекладач" абітурієнти частіше обирають спеціальність перекладача. А через три роки вони починають думати, як одержати додаткову заочну освіту викладача. Адже без неї особа не має права викладати предмет, коли у школах чи внз відкриваються такі вакансії.