На жаль, трапляються випадки, коли після перерахунку невикористаних субсидій за комунальні послуги у споживачів виникає заборгованість. Надія Кримська пояснила, що це може трапитись у трьох випадках. По-перше, заборгованість у платіжці за червень може з'явитися у людей, які не сплатили рахунки за комунальні послуги у травні. Другий випадок, коли сім'ї споживали більше за встановлені соціальні нормативи, тому мають доплатити за фактично спожиті послуги. Заборгованість також може утворитися внаслідок того, що до початку опалювального сезону одержувач субсидії вже накопичив певний борг і не сплатив його протягом зими. Така заборгованість не покривається субсидією, тож боржник має самостійно її ліквідувати.
Однак сім'я мала право використати зекономлену у попередньому місяці субсидію в рахунок наступного комунального платежу. Тобто, якщо ви скористалися переплатою і саме тому не сплатили за опалення, водопостачання чи електроенергію (в тому числі не сплатили обов'язковий платіж), то це не може трактуватися постачальниками як заборгованість з оплати комунальних послуг.
"Несплата обов'язкового платежу у разі зекономленої субсидії не є підставою для нарахування субсидіантам боргів в результаті перерахунку невикористаних субсидій. Постачальники послуг не мають права ігнорувати переплату та вимагати з людей оплату послуг в повному обсязі, лякаючи їх відключенням опалення, газу, електроенергії. Тобто, якщо сім'я своєчасно і в повному обсязі сплачувала свою обов'язкову частку платежу відповідно до субсидії або скористалася зекономленою субсидією і не платила нічого, то після повернення до бюджету невикористаних субсидій заборгованості не повинно виникнути", - запевняє Кримська.