У тиждень між Різдвом та Старим Новим роком у Єлисаветграді проводилося безліч дитячих ранків. Так, у приміщенні Зимового театру влаштовували ялинки для дітей городових. У приміщенні цирку «Ельворті» сама Мері Ельворті (дружина старшого з братів - Томаса) щорічно проводила ялинки для дітей робітників та службовців. Власні ялинки з «живими картинами» влаштовували майже всі навчальні заклади міста. Вхід на них зазвичай був платним, а всі виручені кошти направлялися на підтримку учнів з небагатих родин, які навчалися безкоштовно.
Як і зараз, напередодні свят пожвавлювалася торгівля. Так, газета «Голос Юга» у 1907 році публікувала оголошення про замовлення новорічних прикрас аж у Варшаві. Варшавським магазин «Вальдгам» пропонував єлисаветградцям вислати замовлення та задаток телеграмою і отримати «Нову паризьку колекцію» за нечувано дешевої ціною – 4 рублі 75 копійок з пересилкою. Якщо вірити оголошенню, «Нова паризька колекція» містила прапори, свічки, підсвічники, мавп (?), паризьких пташок, бразильських метеликів, хлопавки, зірки, звірів, кульки та японські ліхтарики!
Щоправда, придбати ялинкові прикраси можна було і в Єлисаветграді – у «Віденському магазині» (вул. Дворцова, будинок Бардаха).
Але ж одними прикрасами не відсвяткуєш! Напередодні нового 1908 року газета «Голос Юга» попереджала: «Усі ваші труди марні, якщо до святкового столу не заготовлене вино «Сен-Рафаель», що відрізняється високими смаковими властивостями. Продається в аптеках, аптекарських магазинах і кращих виноторговлях». Шампанське тоді ще не стало невід'ємним символом Нового року. Хоча князь Голіцин заснував у Криму завод шампанських вин ще у 1878 році, єлисаветградці віддавали перевагу рейнським винам, меду, різним настоянкам.
Популярною новорічною розвагою у Єлисаветграді було катання на санях. У газеті за 1909 рік читаємо: «Легкові візники увесь день Нового року бралися нарозхват. Катання на санях відбувалося головним чином центральними вулицями. Пароконні візники брали по 2 – 2 р.50 к. за годину».