Кількість аварій свідчить, що труби опалювальних мереж міста зношені не менше, ніж водопровідні. А використання теплопостачальними підприємствами води без спеціальної хімічної підготовки, якою часто заповнюють систему, ще швидше призводить до корозії труб. На це звернув увагу директор Інституту промислової екології, член Національної академії наук України
Олександр Сігал. З очолюваним ним інститутом міськрада уклала угоду щодо розробки раціональної схеми теплопостачання міста.
Зокрема, академік вважає, що використання непідготовленої води, яку ТЕЦ бере прямо з річки Інгул, призвело до того, що труби опалювальної мережі КП "Теплоенергетик" перетворилися на майже суцільне решето. Тому щорічні мільйонні витрати з міського бюджету на заміну зношених труб цього комунального підприємства є безглуздим марнуванням грошей. Через два - три роки нові труби все одно поржавіють.
Як ми повідомляли раніше,
міська влада досі не визначилась, яку саме модель теплопостачання слід запровадити в Кіровограді. Нагадаємо, владу не влаштовує варіант повної відмови від послуг теплопостачальних підприємств за рахунок переведення багатоквартирних будинків на автономне опалення. А поки чиновники думають, на теплових мережах регулярно трапляються аварії.
Відтак, не вирішивши невідкладне питання посиленої аварійності підземних комунікацій, міськрада з року в рік виділяє чималі кошти на капітальний ремонт доріг. Так, нинішнього року на капітальний і поточний ремонт доріг заплановано витратити 76,7 млн грн - на 5 млн грн більше, ніж торік. Солідні гроші знову закатають в асфальт, який стоятиме лише до першої комунальної аварії. Нормально спроектовані та збудовані дороги мають служити більше 10 років, а фактично вони у нас служать рік - два. Очевидно, така ситуація влаштовує управлінців, адже чим частіше проводиться капітальний ремонт доріг, тим більше "лівих" грошей можна наварити.