Звичайно, у кунсткамері ще багато цікавого: і живописні полотна, і різноманітні старовинні прилади, і інструменти самого Олександра Борисовича, які він використовував для реставрації та виготовлення палітурок для церковних книг.
Менш цікаві вітрини з посудом і т.п., якщо задуматися, теж несуть певну інформацію. Наприклад, столова порцеляна 20-70 років – красиві тарілки, супниці, чашки. Невже Ільїн це збирав? Ймовірно, більш старий посуд – трофейний, вивезений його зятем Іваном Подтьолковим з Німеччини. А більш новий родина Подтьолкових (Ільїн жив у будинку сестри) просто купувала. Жодного цілого сервізу немає, тож, мабуть, цей посуд використовували і іноді били. І те, що сьогодні цей посуд у музеї, чимало говорить про те, як саме вилучали цінності у племінників колекціонера…
Валентина Пархомчук розповіла, що скоро експозиція відділу зміниться, з реставрації прийде картина Олександра Осмьоркіна з серії «Єлисаветградські пейзажі», тобто того часу, коли художник ще жив у Єлисаветграді, не був знаменитим і не мав власної школи. І це – ще один штрих для розуміння того, звідки ж Ільїн брав такі цінні речі. Може, просто не так багато людей у сорокових роках могли побачити цінність цього пейзажу? Олександр Борисович бачив…