У Кіровограді презентували нову систему екстреної медичної допомоги (ФОТО)

20.03.2019 15:02
image

У Кіровограді  презентували нову систему екстреної допомоги – завдяки їй жителі області отримують порятунок за лічені хвилини. Як вона працює, фахівці продемонстрували у територіальному медичному об’єднанні «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Кіровоградській області», повідомляє корреспондент медіапорталу DOZOR.

Із принципами роботи нової системи екстреної допомоги делегацію у складі журналістів та посадовців ознайомив директор приватної фірми «Ескейп» (Харків) Сергій Ємельянов – саме вона розробила цей пілотний проект. У рамках проекту на базі територіального медичного об’єднання «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Кіровоградській області» створено єдину диспетчерську службу.

image
«Система працює так: хворий телефонує за єдиним номером 103. Диспетчер виклику приймає дзвінок хворого і, отримавши інформацію про суть хвороби, одразу передає її диспетчеру напрямку. Для цього йому потрібно натиснути лише одну кнопку. Після цього диспетчер виклику передає інформацію про хворого тій бригаді екстреної допомоги, що знаходиться найближче до місця проживання пацієнта. Цей же диспетчер супроводжує бригаду до того часу, поки допомога не буде надана, про що лікар має одразу прозвітувати», – пояснив Сергій Ємельянов.
image

Відстежувати місцезнаходження екіпажів диспетчери мають можливість на інтерактивній карті. На ній квадратиками позначено місця базування бригад екстреної допомоги. У Кіровограді таких два – на вулиці Комарова, де знаходиться сам центр, а також на Полтавській. Місця викликів позначаються трикутниками. Якщо, наприклад, він червоний, то це означає, що виклик поки що не розподілений, на нього бригада ще не призначена.

image
«Якщо трикутник зелений, то якийсь із екіпажів уже отримав розподілення та прямує до хворого. Самі бригади позначені кружечками. Тут працює принцип світлофора – зелений колір означає, що екіпаж вільний, червоний – що він отримав призначення на виклик, жовтий – лікарі транспортують хворого до одного з медичних закладів Кіровограда. Синій колір означає технологічну проблему – машина або потребує ремонту, або прямує на заправку тощо», – розповів директор фірми «Ескейп».
image

За словами начальника департаменту охорони здоров’я кіровоградської облдержадміністрації Олега Рибальченка, завдяки цій системі час від моменту виклику до безпосередньо приїзду бригади екстреної допомоги скоротився в рази – тепер хворі отримують допомогу за лічені хвилини.

image
«Зараз нова система працює в тестовому режимі і виключно в обласному центрі. До кінця року її розповсюдять на всю територію області. Нині навчання проходять як диспетчери, так і самі екіпажі екстреної допомоги. Але керуватимуть усіма бригадами Кіровоградщини з єдиного диспетчерського центру, який знаходиться тут. Тобто, бригаду на виклик з Голованіська або Світловодська призначатимуть з Кіровограда», – наголосив Олег Рибальченко.

На запровадження нової системи з бюджету виділено 16 мільйонів гривень, з них 5 – із державного. За ці кошти буде придбано необхідне обладнання, програмне забезпечення, а також відремонтують будівлю територіального медичного об’єднання «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Кіровоградській області», облаштувавши сучасний диспетчерський центр, що обслуговуватиме близько 100 бригад.

image

За словами виконуючого обов’язки головного лікаря центру Олександра Ярошенка, найбільші проблеми, з якими стикається екстрена служба допомоги – кадрова.

«Лікарі екіпажу отримують в середньому 4,5 тисячі гривень на місяць. І лише після 7 років стажу їм нараховується 60-відсоткова надбавка. Зрозуміло, що з такими умовами оплати важко утримати на цій роботі кваліфікованих спеціалістів. В результаті при потребі 100 лікарів екстреної допомоги ми маємо лише 68», – наголосив Олександр Ярошенко.

За його словами, на Львівщині обласна рада прийняла рішення про доплати працівникам бригад екстреної допомоги безпосередньо з місцевого бюджету. У відповідь на це голова кіровоградської ОДА Сергій Кузьменко дав доручення подати у профільний департамент відповідні розрахунки, щоб отримати відповідь, чи можна таку ж практику запровадити і в нашій області.

«Кожного року ми робимо щось для того, щоб медична допомога в області була якісною. Так, наприклад, найближчим часом будуть придбані 5 сучасних реанімобілів. У планах на майбутнє – підключити до системи екстреної допомоги первинну. В результаті бригада, їдучи на виклик, отримає історію хвороби пацієнта, тобто, лікарі, прибувши до хворого, знатимуть все про його загальний фізичний стан, – наголосив Сергій Кузьменко.
image

Наприкінці одна з бригад екстреної допомоги провела показове тренування з порятунку хворого. За легендою, до лікарів зателефонував чоловік, який повідомив, що його батьку, з яким він їхав у машині, несподівано стало погано. Він на автівці виїхав із селища Нового назустріч бригаді екстреної допомоги. Лікарі продемонстрували, як саме вони діють у таких випадках.

За словами Олександра Ярошенка, такі навчання фахівці медичного об’єднання «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Кіровоградській області» проводять кожного дня. Мета його – відпрацювати автоматизм, щоб знати точно, що лікарі мають робити і тій чи іншій ситуації.

image
image
image
image
image
Переглядiв: 1511