Гендиректора товариства з Кіровоградщини підозрюють у незаконному видобуванні чарнокіту на 7 мільйонів

31.07.2020 09:24

Гендиректора ТОВ підозрюють у незаконному видобуванні чарнокіту на Заваллівському родовищі на суму понад 7 мільйонів гривень. Про це медіапорталу DOZOR повідомили в прокуратурі області.

За даними слідства, підозрюваний достовірно знаючи, що дію спеціального дозволу на користування надрами зупинено, у період з лютого по квітень 2018 року, продовжив проведення вибухових робіт по видобуванню чарнокіту на Заваллівському родовищі.

При цьому підписав та видав накази про проведення вибухових робіт та надав їх для виконання підприємству, яке виконувало зобов’язання за раніше укладеним договором на проведення буро-вибухових робіт методом свердловинних снарядів та не поінформував їх про незаконність діяльності.

Підозру оголосили за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 240 (порушення правил використання надр, шляхом незаконного видобування корисних копалин загальнодержавного значення) Кримінального кодексу України.

У незаконний спосіб на родовищі було проведено два масових вибухи та видобуто (а згодом і реалізовано) чарнокіту на загальну суму понад 7 млн грн, чим спричинено збитки державі на вказану суму. Триває досудове розслідування.

Як раніше повідомляв DOZOR, директора товариства з Кіровоградщини підозрюють у нанесенні збитків державі на 4 мільйони гривень через незаконну діяльність видобування корисної копалини (чарнокіту) на території Заваллівського родовища.

Довідково:

Чарнокіт – магматична гірська порода сімейства низьколужних гранітів.

Переглядiв: 1766