Генеральний штаб ЗСУ повідомив про заборону виїзду призовників та військовозобов’язаних з місця проживання

05.07.2022 15:45

Виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання буде заборонний без дозволу керівника відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Про це повідомили у Генеральному штабі ЗСУ.

Так, у штабі посилаються на норму ЗУ «Про військовий обов’язок та військову службу», що діє з 1992 року. З метою впорядкування обліку переміщених осіб Генеральним штабом Збройних Сил України розроблено Порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у ТЦК та СП, на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час. Дозвіл видається від 30 діб до року, залежно від категорії субʼєкта. Розглядається додаткове унормування питань переміщення осіб, які систематично перетинають адміністративні межі у звʼязку зі службовою чи особистою необхідністю.

Водночас координатор руху адвокатів ЗСУ Євгеній Рябека пояснив, що військовозобов'язані чоловіки можуть пересуватися Україною без отримання відповідних дозволів, проте вони мають звернутись до відповідних органів у випадку зміни місця свого проживання.

Координатор руху адвокатів Збройних сил України Євгенія Рябека дає роз’яснення, що у повідомленні Генштабу йдеться виключно про впорядкування обліку осіб, які змінюють місце проживання, місце реєстрації.

Таким чином особа, яка змінює місце проживання, раніше мала звернутися до військкомату, сьогодні – до центру військового комплектування, щоб знятись з обліку та поїхати стати на облік у новому місці.

  Приєднуйтеся до нас у соцмережах: Фейсбук: |Телеграм Інстаграм

Переглядiв: 391

Disqus seems to be taking longer than usual. Reload?